Hans Van Bylen, Henkel’in yeni global CEO’su oldu.

Hans Van Bylen, 1 Mayıs 2016 tarihi itibariyle Henkel’in yeni global CEO’su olarak görevine başladı.

henkelGörev değişiklikleri ile ilgili olarak konuşan, Henkel Danışma Kurulu ve Hissedarlar Komitesi Başkanı Dr. Simone Bagel-Trah, “Henkel’e gelecekte Hans Van Bylen’in liderlik edecek olmasından dolayı mutluyum. Henkel’deki uzun süreli ve uluslararası deneyimi ile mükemmel yönetim becerilerinin yanı sıra markalar, yenilikler ve müşterilere tutkuyla bağlı olmasından dolayı da kendisi CEO pozisyonuna mükemmel şekilde uyuyor. Hans Van Bylen ile Henkel’in geleceğinin emin ellerde olduğunu biliyoruz” dedi.

Hans Van Bylen ise açıklamasında “CEO olarak atanmış olmam benim için hem bir onur hem de sorumluluk anlamına geliyor. Görevime başlamayı dört gözle bekliyorum ve global ekibimizle birlikte gelecekte Henkel’in başarılı gelişimini devam ettireceğimizden eminim.” şeklinde konuştu.

1984 yılında Henkel’e katılan Hans Van Bylen’in (55), son 31 yıl içinde şirkette başarılı bir kariyeri oldu. Hans Van Bylen bu süre içinde Henkel’in iş birimlerinden ikisinde, Çamaşır ve Ev Bakımı ile Beauty Care’de, geniş bir coğrafi alanda yönetim görevlerinde bulundu. Belçika ve Benelüks’te kariyerine başlayan Hans Van Bylen, daha sonra Fransa, Batı Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Latin Amerika’daki iş sorumluluklarını aldı. 2005 yılından bu yana da Beauty Care iş bölümünden sorumlu Yönetim Kurulu üyesiydi.

Belçika’nın Berchem şehrinde 1961 yılında doğan Hans Van Bylen, evli ve üç çocuk sahibi. Antwerp Üniversitesi İş Yönetimi Bölümü mezunu olan Van Bylen, İşletme Yönetimi Master’ı (MBA) da yapmış bulunuyor.

Son Yazılar