Orkide Yağları’nın sahibine gözaltı!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’ye yönelik operasyonlar devam ediyor. Operasyonun İstanbul ayağında İzmir’in önde gelen iş adamlarından Orkide Yağları’nın sahibi Ahmet Küçükbay da gözaltına alındı.

35 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI
FETÖ Terör Örgütü’ne yönelik soruşturma kapsamında Orkide Yağları’nın sahibi Küçükbay Şirketler Grubu Başkanı Ahmet Küçükbay sabaha karşı 04.00’te İstanbul’da gözaltına alındı. Küçükbay’ın yanı sıra Abalıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Baha Abalıoğlu ile Kuyumcu Kamil Karakaş da gözaltına alındı. Operasyon kapsamında haklarında gözaltı kararı bulunan 25 kişinin da yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

İSO 500 LİSTESİNDE YER ALIYOR

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda İstanbul’da gözaltına alınan Orkide Yağları’nın sahibi Ahmet Küçükbay’ın sahibi olduğu Küçükbay Yağ San. A.Ş., İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 106’ncı sırada yer almıştı. Küçükbay Grubu’nun İzmir’de Orkide ve Ekiz markası ile bitkisel yağ üretimi ve satışı faaliyetinde bulunan şirketi Küçükbay Yağ Sanayi A.Ş., 2015 yılında yaptığı 882.894.744 TL satış ile en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 106. sırada yer aldı. Sıvı ve margarin dahil endüstriyel yemeklik yağ sektörünün her türünü üreten Grub, sadece yurt içinde değil ihracat pazarlarında da faaliyetlerine devam etti. Grup cirosunu 1 milyar dolara çıkarmayı hedeflemişti. (Kaynak: hurriyet.com.tr)

Son Yazılar