L’Oréal Resmi Olarak UV Patch’i Piyasaya Sürdü

Sıcak yaz ayları devam ederken, Loreal UV Patch çıkaracağını duyurdu.

Yüzyıldan fazla bir geçmişe sahip şirket giyilebilir teknolojik ürünler üzerinde çalışmaya 3 yıl önce başladı. İlk ürün, Image Metrics ortaklığında tasarlanan Makeup Genius isimli bir uygulamaydı.

loreal-uv-patch-tattoo-2-728x5461-728x445 (1)UV Patch, bu yılın başında duyuruldu. New York,Paris ve Singapur’dan 25 bilim adamı ve araştırmacı tarafından geliştirildi.Patch, maruz kalınan ultraviole ışınlarını tespit ederek tüketicilerin kendilerini güneş koruması konusunda eğitmesine yardım ediyor.

Bu kalp şeklindeki sensör bir kıldan daha ince. Geçici dövme veya nikotin bandı gibi görünüyor. Yaklaşık 5 gün ciltte kalabiliyor. Yapıştırılınca duşa girilebiliyor, bataryası yok ve satın aldıktan sonra herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Işığa duyarlı boyalardan oluştuğu için, UV ışınlarına maruz kalınca renk değiştiriyor. Renk değiştirdiği sırada onun fotoğrafını çekip, La Roche-Posay My Uv Patch uygulamasına yüklediğinizde uygulama bunu analiz ederek kullanıcının maruz kaldığı UV miktarını gösteriyor ve bilgilendiriyor

Loreal maruz kalınan UV’yi gösteren giyilebilir teknoloji ürünlerini sunan ilk firma değil. Microsoft Band 2 ve 15 Dolarlık Huwanei UV Sensor gibi alternatifler de pazarda bulunmakta.

Ürün, güzellik sektörünün devi La Roche-Posay aracılığıyla satılıyor. La Roche-Posay’in sitesinden güneş kremi aldığınızda bedavaya temin edebiliyorsunuz.

Son Yazılar