Selva Gıda, İSO 500 Listesi’nde!

Selva Gıda, ikinci 500’deki yerini koruyarak başarısını devam ettirdi.

selva_gidaİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2015 yılı sonuçları açıklandı. Yapılan araştırmaya göre, bir önceki yıla göre net satışlarını %6,6 arttırarak 87 milyar 332,1 milyon liraya çıkaran İSO İkinci 500’ ü oluşturan firmaların 2014’de 71,8 milyar TL olan üretimden net satışlarını, 2015 yılında cari fiyatlarla %5,3 artarak 75,6 milyar TL oldu. Selva Gıda’nın ise üretimden net satışları 115.869.596 TL oldu.

Hem iç hem de dış pazarda başarılı performans sergileyen Selva Gıda, un ve makarna üretimiyle başlayan şirket zamanla ürün çeşitliliğini arttırmıştır. Tam buğday makarnası ile bulunduğu sektörde fark yaratırken, Türkiye’de markalı makarna ihracat lideri konumuna gelmiştir.

Selva Gıda Genel Müdürü Özkan Koyuncu, ikinci 500’ün 2015 listesinde yer aldıkları ve başarılarını sürdürdükleri için onur duyduklarını ifade ederken sözlerine şunları ekledi; “Ülkemizin kalkınmasında pay sahibi olmak ve bu payı arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 9 yıldır kesintisiz olarak Türkiye’nin markalı makarna ihracatı lideri konumundayız. Anadolu topraklarından çıkan ürünlerimizle, ülkemizi dünyanın dört bir tarafında başarıyla temsil ediyoruz. Kazandığımız her başarı, bizlere daha iyisini yapmak için güç veriyor. Yeni Türkiye’nin inşa edildiği bu dönemde sektörümüzün önemli oyuncularından biri olarak var gücümüzle çalışmaya, yarınlarımızın daha müreffeh olması için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Son Yazılar