Viking Temizlik’in İSO gururu!

İstanbul Sanayi Odası (İSO), Türkiyenin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının 2015 yılı sonuçlarını açıkladı. Bu açıklama da Viking Temizlik ve Kozmetik A.Ş 478. Sıradan girerek ikinci kez ilk 500’e grime başarısını elde etti.

vikingÖnceki seneye göre büyümesinde büyük yükseliş gösteren Viking Temizlik 2015 yılında gösterdiği başarılı performansı, İSO listesine taşıdı. Viking’in bu başarısı, hedeflerine hızlı ve emin adımlarla ilerlediğini de göstermiş oldu.

Temizlik ve kozmetik sektöründe 38. Yılını geride bırakan Viking Temizlik, %100 Türkiye yerli üreticisidir. Küçük bir semt pazarından bugünlere gelen kuruluşun başarısını, Viking Temizlik ve Kozmetik A.Ş İcra Kurulu Başkanı Hayrettin Avcı; bu başarının inovasyon ve kaliteye yaptıkları yatırımın bir sonucu olduğunu belirtirken, sözlerine şöyle devam etti; “ Elde edilen bu başarılar hiçbir zaman tesadüf değildir; başarıyla yürüttüğümüz Arge ve inovasyon çalışmalarının sonuçlarını alıyoruz ve istikrarlı yükselişimiz de bu anlamda devam edecektir. Perakende kanal, Private Label (özel üretim), İhracat ve EDT (ev dışı tüketim) olmak üzere 4 farklı satış kanalımız ile ürünlerimizi piyasaya sunuyoruz. “Sailor Viking” markası ile 60 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Toplam kalite yönetimi iin, ambalaj kalitesinin de ürün kalitesi kadar önemli olduğu gerçeği ile diğer şirketimiz Vikipack Plastik San. Ve Tic. A.Ş ile kimyasal ham madde üretecek “kimya” şirketimizi devreye aldık. 2010 yılında ar-ge çalışmalarına başlanan ve 2013 yılında euro patetlerini aldığımız, üç adet Tübitak ve Sanütez desteklerini içeren kimyasal ham maddelerimizi üretmeye başladık. Böylece hem rekabet gücümüzü arttıran hem de piyasalara ham madde satabilen ve sonuçta kar odağında doğru işler yapmış olmanın heycanını yaşadık.” Dedi.

Son Yazılar