Üretici ve tüketici arasındaki fark kapanacak!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptığı açıklamada; “tarla ve market arasındaki fark kapanacak” dedi.

bülentTüfenkci, tarladaki ürünlerin tüketiciye ulaşana kadar uğradığı fiyat farkını engellemek için yaptıkları çalışmaları anlattı. Kooperatiflerin ekonomik önemli unsurları haline gelmesi için gayret gösterdiklerini söylerken, “ Meclis’e gelecek torba yasaya Hal Yasası ile ilgili düzenlememiz gireilir.” Sözlerini ekledi.

Bülent Tüfenkci, üretici ve tüketici fiyatları arasındaki makasın çok açık olduğunu, makasın daraltılması noktasında ciddi çalışmaları bulunduğunu anlatırken, soğuk hava zincirini destekleyerek nakliyede geçen süreyi azaltmak istediklerini, bu çalışmalar neticesinde fiyatların büyük ölçüde ucuzlamasını beklediklerini de belirtti.
Kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerde taksit sayılarının arttırılmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Tüfenkci, bu noktada genel bir eğilim olduğunu da ifade etti. Tüfenkci; “Cari açık noktasında kontrollü bir şekilde çalışmalar yapılıyor. Onun ardından bu konuda nihai kararı vereceğiz. Taksit sayılarındaki iyileşme sağlanırsa, ekonominin genel gidişatını bozacak şekilde etkisi olmaz diye düşünüyoruz.” Dedi. Bu hususta 15-20 gün içinde karar vereceğini de belirtti.

Son Yazılar