Bizim’in toptan mağaza sayısı 158’e çıktı

Bizim Toptan yılık ilk altı ayındaki performansını açıkladı

2016’nın ilk yarısının finansal sonuçlarını Kamu Aydınlatma Platformu (KAP)’a açıklayan Bizim Toptan’ın cirosu 13,8 artarak 1,35 milyar TL’ye ulaştı. Şirketin düzeltilmiş amortisman ve vergi öncesi karı (FAVÖK) yüzde 32,4 artarak 39,9 milyon TL’ye, net karı yüzde 78,6 oranında artarak 7,1 milyon TL’ye yükseldi.

bizim

Bizim Toptan, 2014 yılıyla birlikte tedarik hizmet vermeye başladığı iş ortaklığı (franchise) kanalında sisteme dahil mağaza sayısını da arttırarak 289’a yükseltti.

Şirketin sürdürülebilir ve karlı büyüme stratejisinin 201 yılının ilk yarısında da devam ettiğini belirten Bizim Toptan Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım, sözlerine şunları ekledi; Çok kanallı ve esnek satış modelimiz, global ve yurt içi gelişmelere uyum sağlama gücümüz ve faaliyet giderlerini kontrol etmedeki başarılı çalışmalarımızla birleşince, hem FAVÖK hem de net karda bir önceki yılın aynı dönemine göre çok önemli iyileşmeler gösterdik. Ülkemize ve ekonomiye güvenimiz tamdır. Yılın kalan döneminde de müşterilerimize kaliteli, markalı ve öz markalı ürünlerimizi, fiyat avantajı ve ödeme kolaylığı ile sunmaya, tedarik hizmeti verdiğimiz iş ortaklarımızın kazan&kazan stratejisi ile yanında olmaya, yatırımcılarımıza da başarılı mali performansımızı sürdürerek değer katmaya devam edeceğiz. Hem açacağımız yeni mağazalardaki çalışanlarımız, hem de iş ortaklığı modelimize yeni dahil edeceğimiz marketlerdeki çalışanlar (indirect) ile ülkemizin istihdamına 400 kişinin üzerinde ilave katkımız olacak. Bizim Toptan olarak Türkiye’nin her yerine istihdam imkanı sağlamayı hedefliyoruz.”

Son Yazılar