Unilever, Procter&Gamble ve Nestle’den “İstihdama devam” mesajı

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen “Türkiye’ye Güvenenler, Türkiye’de Üretenler” konulu toplantıda ekonomi yönetimindeki bakanlarla toplanan İSO üyesi olan 74 ülkede etkin, 600’den fazla uluslararası sermayeli firmaların yöneticileri, Türkiye’ye güvendiklerini belirttiler ve “Yatırıma, istihdama, ihracata devam” dediler.

İSO’nun Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile uzun zamandır Türkiye’de etkinlik gösteren, üretim ve istihdam yaparak ekonominin kalkınmasına yardımda bulunan gıda, otomotiv, makine, kimya gibi birçok sektörden uluslar arası sermayeli İSO üyesi 600’den fazla firma yöneticisini buluşturan Türkiye’ye Güvenenler, Türkiye’de Üretenler konulu toplantıya, İSO Meslek Komitesi Üyeleri de katıldı.

Toplantıya katılan bazı isimlerin mesajları şunlar;

gökhanGökhan Saraç: “Daha çok çalışacağız, daha çok istihdam yapacağız ve daha çok üreteceğiz.”

Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Orta Asya, Kuzey Afrika ve Kafkasya Hukuktan Sorumlu Başkan Yardımıcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Saraç:

“Türkiye’nin geleceğine olan inancımız tamdır. Yakında Konya’da devasa bir fabrika kuruyoruz. Üretim kapasitemiz artacak. Bu yatırımı Türkiye’de yapmış olmaktan dolayı guru duyuyoruz. Unilever Türkiye’nin istikrarlı büyümesine katkıda bulunarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Daha çok çalışacağız daha çok istihdam yapacağız ve daha çok üreteceğiz.” Dedi.

Tankut_Turnaoglu_1Tankut Turnaoğlu: “Türkiye’ye güvenmekten vazgeçmeyeceğiz”

Procter & Gamble Türkiye ve Kafkalar Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu: Ülkemizin geçtiği bu zorlu dönemden en iyi şekilde çıkacağına inancımız tamdır. 1987 yılından bu yana Türkiye’de 700 milyon dolar doğrudan yatırım gerçekleştirdik. Bu yıl da 80 milyon dolarlık bir yatırım içindeyiz. Yatırım ortamının gelişmesi için devletimizin kararlılığını memnuniyetle karşılıyor ve aldıkları önlemler için kendilerini alkışlıyoruz. Türkiye’ye güvenmekten vazgeçmeyeceğiz.” Dedi.

zeyneppZeynep Sungu: “Nestle Türkiye’den hiçbir zaman vazgeçmedi”

Nestle Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu: “Nestle Türkiye’den hiçbir zaman vazgeçmedi. Türkiye ekonomisinin gücüne ve büyüme potansiyeline inancımız tam. Türkiye dünyanın en büyük büyüme potansiyeline sahip ülkesi. Türkiye’nin istikrarını birlik olduğu taktirde geliştireceğine gönülden inanıyoruz. Sağlıklı beslenme için projelerimiz bulunuyor. Bu proje için 3 milyon ayırdık ve hedefimiz milyonlara ulaşmak. Bu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte bir protokol imzaladık. 12 yaşındaki çocuklara doğru beslenme ile ilgili eğitim veriyoruz.” Dedi.

 

Son Yazılar