Şahin Sucukları 200 milyon TL’yi aşan ciro hedefliyor

İşlenmiş et alanında son yıllarda yaptığı inovatif ataklar ile ürün çeşitliliğini artıran Şahin Sucukları, sektöründeki güçlü çıkışına devam ediyor. Sektör ortalamasının üzerinde büyüme performansı gösteren Şahin Sucukları, yıl sonunda net satışlarda yüzde 27 oranında büyüme ve 200 milyon TL’yi aşan ciro hedefliyor

Aktif olarak 13 bin 274 ulusal mağaza ile çalışan Şahin Sucukları, bu sayıyı yüzde 20 artırarak 16 bin mağazaya ulaşma planı doğrultusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

1471505251_hakan_sinangil2

Brand Finance tarafından Türkiye’nin en değerli 85. markası olarak gösterilen Şahin Sucukları, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl hazırladığı “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Firması” 2015 yılına ilişkin sıralamasında ise “125 basamak birden” yükselerek 182. sıraya yerleşti.

Şahin Sucukları Yönetim Kurulu Danışmanı Hakan Sinangil, her türlü zorluğa rağmen 2016 yılında da istikrarlı büyüme çizgisiyle hedeflerine doğru emin adımlarla yol aldıklarını anlatıyor.

“Şahin olarak, bizim birinci önceliğimiz müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarıdır; tüm operasyonlarımızda tamamen müşteri odaklı bir yönetim anlayışıyla hareket ederiz; çünkü biliriz ki, aslında müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını karşılamaya dönük tüm ürünler, aynı zamanda ülkemizin kalkınmasını ve çağdaş bir toplum olarak gelişmesine destek olan çabalardır.”

Müşterilerin taleplerini karşılamaya odaklı araştırma-geliştirme (AR-GE) çalışmalarına da ağırlık verdiklerini vurgulayan Sinangil, geliştirdiğimiz 96 farklı çeşit ürünün, toplam 33,000 noktaya dağıtımını yaptıklarını belirtti.

Son Yazılar