Watsons, Türkiye’yi sevdi

Watsons, Türkiye’de 60’dan fazla şehirde 232 mağaza sayısı ile ülke pazarındaki büyümesini sürdüyor

Kişisel bakıma dair müşterilerine hizmet veren Watsons, son 11 yıl içinde tüketicisiyle buluşturduğu markaları ve sunduğu hizmetlerle her geçen gün tüketicilerine yenilerini ekledi. Tüketicilerinin hayatında pozitif bir fark yaratmayı hedefleyerek Türkiye’deki yatırımına hız kesmeden devam edyior.

4867881231425292009

Watsons Türkiye Genel Müdürü Ahmet Yanıkoğlu konuyla ilgili, “İçinde bulunduğumuz bu dönem sadece yabancı değil birçok marka ve firma için zorlu bir süreç. Yabancı markaların Türkiye pazarında çekildiği yönündeki bir algı, sadece perakendeyi değil tüm sektörleri olumsuz etkileyecektir. Tüm paydaşların birbirini desteklemesi, içinde bulunduğumuz sektörü nasıl daha iyi hale getiririz diye ortak çalışması gereken bir dönemdeyiz. iz Watsons olarak Türkiye’deki büyüme planlarımızda sene başında belirlediğimiz hedeflere uygun olarak ilerlemeye devam ediyoruz. Büyüme planlarımızı uygularken daima verimlilik esasını ön planda tutuyoruz. Mağazalarımızın verimliliğinin sağlanması ve artmasına yönelik yeni yatırımlar yaparken bir yandan da müşterilerimize sunduğumuz geniş ürün yelpazesine yeni markalar, yeni hizmetler ekleyerek, uygun fiyat ortamı yaratmaya çalışıyoruz.

Sadakat programımız Watsons Card, yenilikçi mağaza konseptlerimiz, sunduğumuz büyük markalar ile işimizi artan müşteri beklentilerine daha iyi cevap verir hale getiriyoruz. Yıl sonuna kadar açacağımız yeni mağazalarla da daha pek çok insana ulaşmayı hedefliyoruz. Böyle zorlu ortamlarda dahi perakende sektörünün sağlıklı büyümesinin sağlanması için tüm paydaşların da üzerine düşeni yapmasını bekliyoruz”  dedi.

Türkiye’deki 2000’e yakın çalışanı ve 232 mağazası ile toplamda 31 bin metrekare alanda yüzlerce marka ile hizmet veren Watsons, 2016 yılının ilk yarısı için belirlediği büyüme hedeflerini tutturarak yılın geri kalanında da büyümeye devam ediyor.

2014 Haziran ayında tüketiciyle buluşan Watsons’ın sadakat kartı Watsons Card ise 2,5 milyon üyesiyle bu büyümenin önemli bir parçasını oluşturuyor.

Son Yazılar