Freşa % 30 büyümeyi hedefliyor

Hedef büyüten Freşa, İstanbul’da Four Seasons Bosphorus Otel’de düzenlenen basın toplantısında yeni ürününü tanıttı

Dünya üzerinde sağlıklı ürün trendinin gelişmesile beraber, Türkiye’de de hem sağlıklı hem lezzetli içecekler üretmeyi ve yaygınlaştırmayı hedefleyen Freşa, hiçbir şeker ve tatlandırıcı içermeyen yeni maden suyu “İnişdibi Limonlu” üretti.

13652028_1180046455384864_350976753_n
Freşa, Türkiye’de ilk kez şeker ve tatlandırıcı içermeyen limon ve doğal maden suyunu bir araya getirdi. 2016’da %30 büyüyerek ihracatla birlikte 200 milyon TL civarı ciro hedefleyen  ve Ar-Ge çalışmalarının yaklaşık iki sene sürdüğünü söyleyen Freşa Yönetim Kurulu Hasan Çakırmelikoğlu sözlerine şunları ekledi; “’Günlük hayatımda doğal maden suyunu, içine limon katarak içen biriydim. Belli bir zamandan sonra kan şekerimin ortalamanın üstüne çıktığını görünce benim gibi bu durumu yaşayan insanlar için ne yapabilirim diye düşündüm ve şekersiz limonlu maden suyunu üretme kararını verdim. Durumu Ar-Ge departmanımızla paylaştıktan sonra yaklaşık iki sene süren titiz bir çalışma sonrasında ürünümüzü piyasaya sunduk. İnişdibi Limonlun’un en önemli özelliğinden biri de sodyum diyetine uygun olmasıdır’’ dedi.


fresa-hedef-buyuttu-6607573_oHasan Çakırmelikoğlu: “
“2016 yılında ciromuzun yaklaşık % 25-27’ sini ihracattan elde edeceğiz.”

Freşa’nın satış coğrafyasındaki 30 ülkeye 2014’de 14 milyon Euro’luk ihracat gerçekleşmişken, 2015 yılında bu rakam 16 milyon Euro’ya yükseldi. Hasan Çakırmelikoğlu, bu yıl ihracatın satışlarda kendini daha fazla hissettireceğini belirterek, “2016 yılında ciromuzun yaklaşık % 25-27’ sini ihracattan elde edeceğiz” dedi.

% 35 ile Pazar lideri

Türkiye’de meyve aromalı maden suyu pazarının büyüklüğü hakkında da bilgilendiren Hasan Çakırmelikoğlu, “Meyveli madensuyu pazarı geçen yılın verileriyle yaklaşık 350  milyon TL’lik bir büyüklüğe sahip. Freşa, meyve aromalı maden suyu pazarından yaklaşık % 35 oranında pay alarak pazar liderliğini koruyor” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Halit Yerebakan: “Maden suyu sağlığı olumlu etkiler”

Toplantıya doğal maden suyunun insan sağlığına faydalarını anlatmak üzere konuşmacı olarak katılan Yrd. Doç. Dr. Halit Yerebakan,  “Maden suyu demir, kalsiyum ve magnezyum gibi başlıca mineralleri içerdiğinden genel sağlığı olumlu yönde etkiler” dedi. Kendisinin de çok fazla maden suyu tükettiğini söyleyen Dr. Yerebakan, “Giresun’un İnişdibi bölgesinde kaynak olarak çıkan doğal maden suyunun sodyum oranı çok az olduğu için insan sağlığına faydası çoktur” diye belirtti.

Maden suyunun faydalarını anlatan Yerebekan ‘’ Maden suyu kan basıncınızı dengeler, kötü kolesterolü düşürür, sindirime ve kilo vermeye yardımcı olur, kemik sağlığını destekler ve vücudumuzdaki mineral dengesini korur’’ dedi.

Son Yazılar