Oba Makarna “WorldFood”da Yerini Alıyor

İnsanların daha iyi yaşamasına katkıda bulunmak için yüksek kaliteli, güvenilir ürün çeşitleriyle hizmet veren Oba Makarna; Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknoloji Fuarı “WorldFood”a katılıyor.

Makarna sektöründe Türkiye ve dünyanın öncü markalarından biri olan Oba Makarna,1-4 Eylül 2016 tarihlerinde İstanbul Expo Center CNR Expo’da düzenlenecek 24. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknoloji Fuarı “WorldFood”da yerini alıyor.

1472211895_Oba_MakarnaTürkiye makarna sektörünün öncü markası, fuarda en lezzetli makarna ürünlerini ziyaretçilere sunuyor. Fuarda yer alan Oba Makarna noktasında konuklar makarnaların tadına bakarken aynı zamanda ürünlerin üretim aşamasından içeriğine kadar her konuda bilgiye ulaşabiliyor.

Oba Makarna’nın piyasaya yeni sürdüğü ve büyük ilgi gören Oyuncaklı Çocuk Makarna’sının da yer alacağı fuarda, Looney Tunes’un sevilen karakterleri Tweety ve Tazmanya Canavarı maskotları Oba Makarna noktasında fuara katılanları bekliyor.

7 kıtada değişmeyen lezzeti ile sektörünün lider kuruluşlarından biri olan Oba Makarna’nın yer alacağı “WorldFood”; her yıl içecek, süt ve süt ürünleri, et ve tavuk ürünleri, yaş meyve ve sebze, deniz ürünleri, dondurulmuş ürünler, temel gıdalar ve yağlar, şekerli mamüller, unlu mamüller ve kuruyemiş ve gıda katkı maddeleri başta olmak üzere pek çok ürünün yer aldığı katılımcı profiline ev sahipliği yapıyor.

OBA Makarna hakkında:

1966 yılında Gaziantep’te kurulan OBA Makarna, 2005 yılında Özgüçlü Ailesi tarafından satın alınarak Türkiye’nin makarna sektöründe öncü bir rol üstlenmeye devam etmiştir. Marka ve fabrikaya yapılan yatırımların ardından 2010 yılında Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde 110 bin metrekare açık alan, 50 bin metrekare kapalı alanda kurulu modern tesislerinde yüksek üretim kapasitesiyle dünya standartlarında üretim yapmaktadır.

2010-2012 yılları arasında yaptığı 50 milyon Euro yatırımın ardından OBA Makarna, üretim ve satış kapasitesi açısından Türkiye’de sektörünün en büyük firması olmuştur. Üretiminin yüzde 75’i ihracat, yüzde 25’i ise iç piyasa satışı olarak gerçekleşen marka, bugün 80 ülkede faaliyet göstermekte; İtalya, İspanya, Fransa gibi dünyanın en büyük üreticileri ile rekabet etmektedir.

 

Son Yazılar