Coca-Cola kullandığı suyun %100’ünü geri kazandırdı!

Coca-Cola kullandığı suyun %100’ünü geri kazandırdı!

Coca-Cola, Fortune 500 listesinde, kullandığı suyun tamamını doğaya ve topluma kazandıran ilk şirket oldu

2020 yılına kadar kullandığı suyun %100’ünü gerş kazandırmayı hedefleyen Coca-Cola, hedefine 5 yıl erkn ulaştı. Bu başarısıyla, kullandığı suyun tamamanı doğaya kazandırarak Fortune 500 listesindeki ilk şirket oldu. 71 ülkede 248 toplumsal su projesi yürüten Coca-Cola, ürünlerinde ve üretim süreçlerinde kullandığı 300 milyar litre suya karşılık 337 milyar litre suyu geri kazandırdı. 1,5 katını doğaya kazandırarak bu başarıya önemli bir katkı sağlamış oldu.

mainVakifBaskanCoca-Cola Türkiye, su tasarrufu konusunda önemli çalışmalara imza attı. Gece Sulaması ve Geleceğin Tarımı projeleriyle bu başarıya katkıda bulundu. 4,3 milyar litre suyu 2015 yılında  doğaya geri kazandırmayı başaran Coca-Cola Türkiye, 2015 yılı içerisinde Türkiye’de kullandığı suyun bir buçuk katını doğaya kazandırmış oldu.

Coca-Cola Türkiye, su geri kazandırma faaliyetlerini Coca-Cola Hayata Artı Vakfı ve Doğa Koruma Merkezi ortaklığında gerçekleştirdiği Hayata Artı Çevre Programı ile yürütüyor. Hayata Artı Çevre Programı ile çiftçilerin iklim değişikliğine uyumunu sağlamayı amaçlayan Coca-Cola, yeni bir toprak ve su yönetimi anlayışını hayata geçirerek, sonuçları ve etkilerini tüm Türkiye’ye ve benzer coğrafyalara yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Coca-Cola Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Başkanı Galya Frayman Molinas, gerçekleştirdikleri yoğun çalışmalar sonucunda geldikleri noktadan mutluluk duyduklarını belirtirken sözlerine şunları ekledi: “Sürdürülebilirlik yaklaşımımız çerçevesinde, bir taraftan üretim süreçlerimizin tümünde suyu en verimli şekilde kullanırken, diğer taraftan toplumsal projeler ile suyu doğaya geri kazandırmayı hedefliyoruz. Türkiye’de ve tüm dünyada gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla bu konuda öncü olmanın gururunu yaşıyoruz.”

 

Son Yazılar