“PepsiCo Insight Challenge” için başvurular başladı

FMCG sektöründe bir ilk olan girişim ve teknoloji yarışması “PepsiCo Insight Challenge” için başvurular başladı

Dünyanın lider yiyecek içecek şirketlerinden PepsiCo, Nielsen ana sponsorluğunda, Kolektif House ve Hackquarters işbirliğiyle “PepsiCoInsight Challenge” yarışmasını hayata geçiriyor.Tüketici ve Pazar içgörüleri konusundaki girişimleri desteklemek amacıyla 23-25 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan PepsiCo Insight Challenge, 1-19 Eylül arasında başvuruları kabul edecek.FMCG sektöründe bir ilk olan projenin finalinde seçilen projeler, PepsiCo ve Nielsen ile uluslararası düzeyde işbirliği yapmaya hak kazanacak.

pepsicokapakDünyanın lider yiyecek içecek şirketlerinden PepsiCo, Nielsen’in ana sponsorluğunda;Kolektif House ve Hackquarters işbirliğiyle girişim ve teknoloji yarışmasını hayata geçiriyor.

Pazar araştırmaları ve tüketici içgörüsüne ilişkin yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi ve girişimlerin desteklenmesi amacıyla düzenlenen PepsiCo Insight Challenge, FMCG alanında gerçekleştirilen ilk yarışma olma unvanını da taşıyor.

PepsiCo Insight Challenge yarışmasının finali 23-25 Eylül tarihlerinde Levent’te, Kolektif House’da gerçekleştirilecek. Finalde yarışacak projeler, 1-19 Eylül tarihleri arasında kabul edilecek olan bireysel ya da grup girişimci başvuruları arasından seçilecek.

Jüri, PepsiCo ve Nielsen’ın üst düzey yöneticilerinden oluşuyor

Finale katılma hakkı elde eden girişimciler, kendilerine verilen ‘brief’ ve eğitimler doğrultusunda geliştirdikleri projeleri, PepsiCo ve Nielsen’in uluslararası üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı jüriye sunacaklar.

Pazar araştırmaları ve tüketici içgörüsü alanında kurulmuş mevcut şirketler ile bu konuda yeni yöntemler geliştirebileceklerini düşünen tüm katılımcılara açık olan PepsiCo Insight Challenge yarışmasına katılmak isteyenler, 1-19 Eylül arasında, başvurularınıwww.pepsicoinsightchallenge.com adresi üzerinden gerçekleştirebilecekler.

PepsiCo Insight Challenge, girişimcilere 48 saat içerisinde kendi projelerini geliştirme imkânı sunarken, hâlihazırda bu konuda çözüm sunabilecek yeni girişimlere de sunum yapma fırsatı sunacak.

PepsiCo ve Nielsen’la uluslararası işbirliği yapma fırsatı

Ayrıca, katılan tüm girişimcilerin PepsiCo, Nielsen ve 500 Startups gibi şirketlerin yöneticileriyle tanışma şansı bulacağı yarışmanın finalinde seçilen projeler, PepsiCo ve Nielsen ile uluslararası düzeyde işbirliği yapmaya hak kazanacak. Ayrıca seçilen projelerin sahiplerinden biri Londra’da PepsiCo’yu, bir diğeri ise Nielsen’in global ofislerinden birini ziyaret etme şansına sahip olacak.

PepsiCo Hakkında:

PepsiCo ürünleri, dünyanın dört bir yanındaki 200’den fazla ülke ve bölgede, tüketicilerimiz tarafından günde bir milyar kez, beğeniyle tüketiliyor. PepsiCo; Frito Lay, Quaker, Pepsi, Tropicana ve Gatorade şirketlerinin sunduğunu yiyecek ve içecek portföyü ile 2015 yılında 63 milyar dolar değerinde net gelir elde etti. PepsiCo’nun geniş yiyecek ve içecek ürün portföyü, her biri yıllık 1 milyar doları aşan perakende satışına sahip 22 ayrı markası dışında, yüzlerce yiyecek ve içecek ürününü kapsıyor.

Fayda Gözeten Performans vizyonunun kalbinde, sürdürülebilir bir büyüme ve hissedar değerinde üst düzey bir mali performansa ulaşabilmek yer alıyor. PepsiCo, “Fayda Gözeten Performans” vizyonu ile atıştırmalıklardan sağlıklı yiyeceklere uzanan geniş bir yiyecek ve içecek yelpazesi sunmayı; çevre üzerindeki etkilerimizi ve maliyetlerimizi asgari seviyeye indirmek için yeni yöntemler bulmayı; çalışanlarına güvenli ve dahil edici bir çalışma ortamı sağlamayı; faaliyet gösterdiği yerlerde yerel topluluklara saygı göstererek onları desteklemeyi ve onlara yatırım yapmayı vaat ediyor. Daha fazla bilgi için lütfen sitemizi ziyaret edin: www.pepsico.com.tr

PepsiCo Türkiye Hakkında

PepsiCo, Türkiye’de içecek alanındaki İzmir, Çorlu ve Adana ile yiyecek alanındaki Kocaeli ve Mersin’deki toplam 5 fabrikası ile Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlıyor. PepsiCo Türkiye, 2 genel merkezi, 5 fabrikası ve satış ofisleri ile yaklaşık 3000 kişiye doğrudan istihdam sunuyor. Bunun yanı sıra, dünyanın en büyük tarım işletmelerinden biri olan PepsiCo, Türkiye’de 29 tedarikçi ve 380’den fazla çiftçiyle; 18 şehirdeki 17 bin hektar alanda ülkemizdeki sanayilik patates üretiminin 4’te 3’ünü gerçekleştirirken, dolaylı olarak 40 bini aşkın kişiye de istihdam sağlıyor.

Son Yazılar