Bayramda atıştırmalığınız sağlıklı olsun!

Kurban bayramı döneminde et ve şeker ağırlıklı beslenmenin öne çıktığına dikkat çeken Papağan Kuruyemiş, “atıştırmalığınız sağlıklı olsun” diyerek bu dönemde ara öğünlerde badem, ceviz, kuru kayısı, kuru üzüm gibi kuruyemiş çeşitlerini tüketmeyi öneriyor

Genellikle bayram ve tatil dönemlerinde düzenli beslenme alışkanlıklarının dışına çıkılıyor ve genel rutinden farklı yeme düzenine geçiliyor. Kurban Bayramı da et, et ürünleri, tatlı ve şekerli gıdaların çok yoğun olarak tüketildiği bir dönem.

1473447808_alt__n_meyveler_ci___bademTürkiye’nin önde gelen kuruyemiş kuruluşlarından Papağan Kuruyemiş, bu dönemde sağlıklı atıştırmalığın daha büyük önem kazandığına dikkat çekerken, bayram misafirliklerde ‘bir avuç sağlığın’ sohbetlerin içerisinde yer almasının yerinde olacağının altını çiziyor. Kurban Bayramı’nın doğası gereği tüketilecek ağır ve yağlı gıdaların yanında ara öğün olarak tercih edilebilecek kurutulmuş meyveler ve çiğ yemişler, bağışıklık sistemini destekleyecek ve vücudu zinde tutacak besinler olarak öne çıkıyor.

Altın Meyveler

Papağan Kuruyemiş, bu çerçevede sağlıklı atıştırmalık olarak; doğal yöntemlerle hazırlanmış kuru meyveler ve işlenmemiş çiğ ürünlerden oluşan Altın Meyveler serisini sunuyor. Altın Meyveler’de kuru erik, kuru üzüm, çekirdekli siyah üzüm, gün kurusu kayısı, kuru kayısı badem ve ceviz olmak üzere toplam 7 ürün yer alıyor.

1473447854_alt__n_meyveler_kay__s__Hepsi sağlık deposu

Altın Meyveler serisindeki ürünlerin tamamı hem geleneksel tüketim anlayışımızda hem de modern yaşam bilincimizde sağlıklı yönleriyle zaten biliniyor. Örneğin üzüm, içerdiği minerallerle kemik gelişimine katkıda bulunuyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. İyi de bir enerji deposu. Mideyi rahatlatan kuru kayısı, sindirimi kolaylaştırıyor. Badem, beden ve zihin yorgunluğunun giderilmesine destek verirken, ceviz de beyin ve kalp-damar fonksiyonları açısından olumlu katkı sağlıyor.

Doğayı %100 olarak sunan “Altın Meyveler”, Türkiye ve dünyada yetiştirilen en kaliteli ürünlerden seçiliyor ve hava geçirmeyen, açıldığı anda ürünlerin ilk anki tazeliği korumasını sağlayan ambalajlarda muhafaza ediliyor.

Türkiye’nin en büyük kuruyemiş kuruluşları arasında yer alan Papağan Kuruyemiş, Altın Meyveler serisiyle doğru, dengeli ve sağlıklı beslenmeye özen gösterenlere, güçlü ve geniş alternatifler sunmayı hedefliyor. Papağan Kuruyemiş Altın Meyveler, Türkiye’nin önde gelen perakende noktalarında, ulusal, bölgesel ve yerel marketlerde satışa sunuluyor.

1473447838_alt__n_meyveler_ci___cevizPapağan Kuruyemiş

Papağan Kuruyemiş, ay çekirdeğinden fındığa, fıstıktan kuru üzüme, bademden kabak çekirdeğine, yer fıstığından leblebiye dek zengin bir yelpazede paketlenmiş kuruyemiş sunuyor. Emekçioğlu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Papağan, üretimini en yeni teknoloji ile donatılan Tekirdağ Ergene’deki tesislerinde yapıyor. Bu tesiste üretim Avrupa normlarına uygun hijyen, sağlık ve kalite standartları doğrultusunda İSO 9001:2000 ve HACCP Uluslararası Gıda Güvenlik Sistemi kurallarına göre gerçekleştiriliyor.

Son Yazılar