Unilever Food Solutions’tan Şef Araştırması

Türkiye’de Şefler en çok bayramlarda kendilerini yalnız hissediyor!

Ev dışı tüketim sektöründe Türkiye’de her iki noktadan birine ulaşan ve global bilgi birikimiyle şeflerin hayatına kolaylık getiren çözümler sunan Unilever Food Solutions, en önemli paydaşları şefleri daha yakından tanımak ve özel yaşamlarına ışık tutmak amacıyla bir araştırma gerçekleştirdi.

1473426462_ufs_logoTNS Şef Davranış ve Tutum Araştırması kapsamında Türkiye’nin şef profili çıkarıldı. Dikkat çekici sonuçlar veren araştırma, mutfakta harikalar yaratan şeflerin özel dünyaları hakkında detaylı bilgiler sunuyor.

Şefler en çok bayramlarda kendilerini yalnız hissediyor!

Türkiye’den şeflerin yüzde 61’inin düzensiz ve uzun süreli çalışma koşullarını, yüzde 17’sinin stresli ortamı, yüzde 16’sının ise sosyal yaşam eksikliğini zorluk olarak gördükleri ortaya çıkıyor.

Araştırmanın diğer bir sonucuna göre ise uzun çalışma saatleri ve düzensiz çalışma koşullarına sahip olan şefler, sosyal yaşamlarına zaman ayıramadıklarından en çok bayramlarda kendilerini yalnız hissediyor ve aileleri ile birlikte olmak istiyor.

1473426453_ufs_nihankayi__1_Zaman kazandıran malzemelerimiz ile zamana karşı şeflerin yanındayız

567 şefin katıldığı Türkiye Şef Araştırmasını değerlendiren Unilever Food Solutions Pazarlama Direktörü Nihan Kayı “Türkiye genelinde her iki noktadan birinde ürünlerimizle şeflerin hayatına dokunuyoruz. Şeflerin mutfakta geçirdikleri zamanın kıymetini biliyoruz. Ve onları daha iyi anlayabilmek için onları sürekli dinliyoruz. Son gerçekleştirdiğimiz şef araştırmasında da şeflerimizin en çok bayram dönemleri kendilerini yalnız hissettiklerini gördük. Biz bu bayram döneminde de ürün ve servislerimizle şeflerimize destek olmayı hedefliyoruz.

Unilever Food Solutions olarak ürün ve servislerimizle mutfakta en leziz yemeklerin peşinden giden şeflerin, zaman, müşteri memnuniyeti ve maliyet yönetiminde başarılı sonuçlara ulaşmasına destek oluyoruz. Onların temel çözüm ortağı olmak için çalışıyoruz. Mutfaklarda şeflere zaman kazandıran ve Türkiye’de en çok tercih edilen ürünlerimizle şeflerimizin yanındayız.

74 ülkede şefler ve gıda tedarikçisi şirketlerle yakın işbirliği içindeyiz. Bu bize uluslararası bir bilgi birikimi getiriyor. Global bilgi ve tecrübemizle şeflerin hayatına kolaylık getiren çözümler sunuyoruz” dedi.

1473427830_ufs_sefprofili_1Türkiye’de Knorr, Lipton, Carte d’Or, Calve, Hellmann’s, Rama, Sana ve Becel’i bünyesinde bulunduran Unilever Food Solutions’a ait ürünler, her iki işletmeden biri tarafından tercih ediliyor. Sunduğu profesyonel malzemelerle yoğun rekabet ortamında müşterilerini ve onların misafirlerini anlayarak, ev dışı gıda sektörünün referans merkezi konumunda olan Unilever Food Solutions, ‘her gün ilham kaynağınız’ sloganıyla mutfak ve beslenme konularında iş ortaklarına ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Son Yazılar