Çeşnini seç, yaratıcılığını göster!

“Knorr ile Şefin Çeşnisi” yarışması başvuruları başladı

Şeflerin 1 numaralı tercihi Knorr, profesyonel mutfaklarda çalışan aşçılar ve aşçılık öğrencilerini “Knorr ile Şefin Çeşnisi” yarışmasına katılmaya davet ediyor. “Knorr ile Şefin Çeşnisi” yarışması için başvuru dönemi www.sefincesnisi.com adresinde başladı.

Türkiye’de şeflerin %30’u yemeklerini lezzetlendirmek için baharat, ot ve çeşni kombinasyonlarını kullanıyor. “Knorr ile Şefin Çeşnisi” yarışması, şefleri Knorr çeşni ürünlerini kullanarak yemeklerinin lezzetini ortaya çıkarmaya davet ediyor.

Profesyonel mutfaklarda çalışan aşçılar ve aşçılık öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmada, ön eleme için başvurular www.sefincesnisi.com sitesi üzerinden 16 Ekim’e kadar altı hafta boyunca devam edecek. ‘Knorr ile Şefin Çeşnisi’ yarışmasında 1. olan aşçı 10.000 TL’lik hediye paketi, 2. aşçı 7.000 TL’lik hediye paketi ve 3. olan aşçı 5.000 TL’lik hediye paketi kazanacak.

1473160993_knorr_cesniler_kvKnorr Çeşni çeşitleri ile hazırladığı yemeği www.sefincesnisi.com adresinden paylaşan aşçılar büyük ödülü kazanmak için yarışacak

Ön elemeye katılmak isteyen aşçılar, ev dışı tüketime özel Unilever Food Solutions ürünlerinden Knorr Çeşni ailesinden tercih ettikleri çeşni (Knorr Chef’s Sebzeli Çeşni, Knorr Sebzeli Çeşni, Knorr Domatesli Soğanlı Çeşni, Knorr Sarımsaklı Çeşni, Knorr Fesleğenli ve Kekikli Salata Sosu, Knorr Tikka Masala Çeşnisi, Knorr Cajun Çeşnisi, Knorr Fajita Çeşnisi, Knorr Tavuk Çeşnisi, Knorr Mise en Place İtalyan Otları, Knorr Mise en Place Pesto, Knorr Zencefil Püresi) ile hazırladıkları yemeğin fotoğrafını ve reçetesini siteye yükleyerek yarışmaya katılabilecek.

Şefler, Knorr Çeşni ile hazırladıkları yemeğin reçetesini ve fotoğrafını bu adres üzerinden yükleyecekler. Yüklenen diğer reçetleri de websitesi veya Facebook üzerinden oylayabilecekler. Websitesindeki beğeni sayılarına göre her haftanın en çok oy alan ismi şef bıçağı kazanma şansını yakalayacak.

“Knorr ile Şefin Çeşnisi” yarışmasında finale giden yolda özgünlük, yaratıcılık, görsellik ve uygulanabilirlik kriterleri dikkate alınacak

“Knorr ile Şefin Çeşnisi” yarışmasında ikinci aşamasında ise www.sefincesnisi.comsayfasına yüklenen reçetelerle yarışmaya katılan aşçılar arasından finale kalan isimler jüri oylaması ile belirlenecek. Jüri en çok beğeni alan yarışmacılardan 5 adayı İstanbul’daki finale davet edecek. Final yarışmasında, şefler önlerine gelen sürpriz malzemelerle hazırladıkları yemekler ile lezzet yarışına girecek. Jüri tarafından son tur seçim ile kazanan üç aşçı belirlenecek.

Çeşni kategorisinde en yüksek penetrasyon ile şeflerin 1 numaralı tercihi Knorr

Knorr, çeşnilerin içeriğindeki sebze, baharat ve diğer tüm malzemelerin lezzetlerini yeniden harmanlayarak ideal reçeteler hazırladı. Knorr çeşnileri ev dışı tüketim kanalları için yenilenen reçeteler ve yeni ürünlerle çeşitlendirildi. Şeflerin tercihleri doğrultusunda Knorr Sebzeli Çeşni’nin reçetesi yenilendi. Knorr Chef’s Sebzeli Çeşni ve Knorr Tavuk Çeşnisi yeni üyeler olarak Knorr Çeşni Ailesine katıldı.

Ağır ateşte pişmiş kök sebze aroması ile yemeklerin lezzetini zenginleştiren yeni Knorr Chef’s Sebzeli Çeşni, şefler tarafından çok beğenildi. Deneyen her 10 şeften 9’unun lezzetini onayladığı Knorr Chef’s Sebzeli Çeşni; kereviz, pırasa, havuç, soğan, sarımsak gibi kök sebzeler ve baharatların aromalarını içeriyor.

Yeni Knorr Tavuk Çeşnisi ise 11 baharat karışımından oluşan özel reçetesi tavukları lezzetini ve görüntüsünü desteklemenin pratik yolunu sunuyor. Knorr Tavuk Çeşnisinin orijinal reçetesini deneyen her 10 şeften 9’u lezzetini onayladı.

Unilever Food Solutions her zaman şeflerin yanında…

Türkiye’de Knorr, Lipton, Carte d’Or, Calve, Hellmann’s, Rama, Sana ve Becel’i bünyesinde bulunduran Unilever Food Solutions’a ait ürünler, her iki işletmeden biri tarafından tercih ediliyor. Sunduğu profesyonel malzemelerle yoğun rekabet ortamında müşterilerini ve onların misafirlerini anlayarak, ev dışı gıda sektörünün referans merkezi konumunda olan Unilever Food Solutions, ‘her gün ilham kaynağınız’ sloganıyla mutfak ve beslenme konularında iş ortaklarına ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Son Yazılar