PepsiCo’dan ‘Kızlarımız Okuyor’ bursu

Kızlarımız okuyor bur programı ile kız öğrencileri iş dünyasına hazırlamayı hedefleyen PepsiCo, 72 kız öğrenciye eğitim olanağı sağlıyor

PepsiCo, 40’ı ortaöğretim, 32’si yüksekokul ve üniversite öğrencisi olmak üzere 72 kız öğrenciye eğitim imkanı sunuyor. Sunduğu bu eğitim programı ile kız öğrencileri iş dünyasına da hazırlıyor.

kizlarimiz-okuyor-projesi-logo6-1Kızlarımız Okuyor: İş Dünyasına Yolculuk Eğitimi
Haziran ayında, yüksekokul ve üniversitelerin 1. ve 2. sınıflarında okuyan ve öğrenimlerine PepsiCo bursuyla devam eden 10 kız öğrenci, Ağustos ayında ise 7 kız öğrenci, Boğaziçi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde (BÜYEM) tamamladıkları 6 günlük eğitim programının ardından “İş Dünyasına Yolculuk” isimli eğitim sertifikalarını aldılar.

BÜYEM tarafından “Kızlarımız Okuyor” katılımcıları için özel olarak hazırlanan eğitim programı süresince, öğrencilere uzman akademisyenler tarafından “Problem Çözme Teknikleri”, “Üniversiteden İş Dünyasına: Başarıya Yolculuk”, “Yaratıcılık, İnovasyon ve İnovatif Liderlik”, “İletişim, Zaman Yönetimi ve Çatışma Yönetimi” konularında ders verildi. PepsiCo’nun desteklediği kız öğrenciler, iş dünyasında onları başarıya götürecek araçları öğrenerek uygulama fırsatı buldular.

Ağustos’ta gerçekleştirilen kursa özel bir oturumla katılan PepsiCo Ar-Ge ekibi de kız öğrencilere yaratıcı ve inovatif düşüncenin PepsiCo’nun iş süreçlerinde nasıl uygulandığı konusunda bilgi verdiler.

Kızlarımız Okuyor: Staj Programı 
“Kızlarımız Okuyor” projesi kapsamında eğitim desteği alan 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencilerine, İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde eğitim gördükleri alanda staj imkanı da sunan PepsiCo, “Kızlarımız Okuyor: Staj Programı” aracılığıyla kız öğrencilere deneyim kazanma ve iş becerilerini keşfetme olanağı tanıyor. İş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla Sürdürülebilirlik Akademisi ile işbirliği yapanPepsiCo, kız öğrencilere okudukları alana uygun; Kale Seramik, Kristal Çocuk, Yeşilist Dergisi ve Liv Hospital gibi kurumlarda staj yapma imkanı sunarken, kalacak yer ve ulaşım olanağı da sağlıyor.

Son Yazılar