Market alışverişlerine 3 taksit geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, iç piyasayı canlandırmak için çalışmalar yapıldığını söyledi

Bakan Bülent Tüfenkci, İç piyasanın canlandırılması için yapılan çalışmalar dahilinde, bazı ürünler için kredi kartı ile yapılan alışverişlerde taksit imkanı sağlanacağını belirtti ve “ Daha önce market alışverişinde taksidi kaldırmıştık, şimdi 3 taksit gelebilir, bunun gibi birtakım çalışmalar var” dedi

gumruk-ve-ticaret-bakani-bulent-tufenkci-8624834_x_oBülent Tüfenkci, kredi kartı ile yapılan bazı alışverişlerde taksitlendirme yapılması için Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli başkanlığında bir çalışma yapıldığını söyledi.

Bu çalışmada hükümet olarak öncelikli amaçlarının, hem cari açığa yol açmayacak hem de iç piyasayı rahatlatacak bir düzenleme yapmak olduğunu söyleyen Tüfenkci, “Özellikle iç piyasanın canlandırılması noktasında yerli ürünlerin teşviki de dikkate alınarak, ithalatımızı ve cari açığımızı artırmayacak şekilde kredi kartlarında bazı ürünlerde taksit sayısını artıracağız. Bununla ilgili çalışmalar son aşamada” dedi.

Daha önce kredi kartıyla alışverişlerde bazı ürünler için çeşitli düzenlemeler yapıldığını da dile getiren Tüfenkci, “Örneğin daha önce market alışverişinde taksidi kaldırmıştık, şimdi 3 taksit gelebilir. Bunun gibi birtakım çalışmalar var. Mobilya konusunda, beyaz eşya yerli üretim noktasında bu sayı artırılabilir” diye konuştu.

Bakanı Bülent Tüfenkci, çalışma kapsamına girecek ürünlerin, talep patlaması oluşturmayacak ve lüks tüketimi teşvik etmeyecek ürünler olduğunu söyledi.

Son Yazılar