Besleyici Kahvaltının anahtarı Tam Tahıl

 

Nesquik kahvaltılık gevrekler, bir numaralı içeriği tam tahıl ile çocuklarının besleyici ve lezzetli bir kahvaltı ile güne başlamasını isteyen annelere yardımcı oluyor

1474368957_nestletamtahilli_logoUzmanların sık sık dile getirdiği üzere günün en önemli öğünü olan kahvaltı özellikle çocuklar açısından kaçırılmaması gereken bir öğün. Araştırmalara göre kahvaltıda alınmayan vitamin ve minerallerin gün içerisinde karşılanması mümkün olmuyor. Düzenli kahvaltı yapan çocuklar ise okulda daha iyi performans sergileme, sınavlarda başarılı olma, daha az geç kalma ve daha az devamsızlık yapma eğiliminde oluyor.

Tam tahıl hem enerji veriyor hem de kilo kontrolüne destek oluyor

Bir numaralı içeriği tam tahıl olan Nesquik kahvaltılık gevrekler, çocuklarının sağlıklı ve lezzetli bir öğünle güne başlamasını isteyen anneler tarafından tercih ediliyor. Tahılın özü, kepeği ve nişasta kısmını bir arada bulunduran tam tahıllı gıdalar, yüksek lif içeriği sayesinde sindirime yardımcı oluyor, doygunluk sağlayarak kilo kontrolüne destek sağlıyor. Aynı zamanda demir, folik asit ve magnezyum ile bağışıklık sistemini destekliyor; yorgunluk azaltmaya ve besinlerden enerji salınımına yardımcı oluyor.

awdawdaBir porsiyon Nesquik, enerji ihtiyacının %7’sini karşılıyor

6 vitamin, kalsiyum ve demir içeren Nesquik kahvaltılık gevrekler, bir porsiyonuyla çocukların günlük alması gereken enerji miktarının yaklaşık %7’sini karşılıyor. Tam tahıllı içeriğinin yanı sıra süt tüketimini destekleyerek kalsiyum alımına da katkıda bulunuyor.

“Tam tahıl” içeriğinden emin olun

Çocuklarının tam tahıllı gıdaların sunacağı besleyici içerikten yararlanmasını isteyen ebeveynlerin gıdaları satın alırken içerik listesinde tam tahılın bulunduğunu ve “tam” kelimesinin “tahıl” kelimesinden önce geldiğini kontrol etmesi önemli.

 

Son Yazılar