Duru Bulgur Avustralya’da

Avustralya’nın en büyük gıda fuarına uluslararası yaklaşık bin firma ile birlikte Duru Bulgur’da katıldı

Türk bulgurunu dünyaya tanıtmayı kendisine ilke edinen Duru Bulgur, Avustralya’nın en büyük gıda fuarı FineFood 2016 Fuarı’na katıldı.

sadasdasdAvusturalya’nın Melbourne kentinde gerçekleştirilen fuarda Duru Bulgur, Türk bulgurunun hem tanıtımını yaptı hem de ziyaretçilere lezzet şöleni yaşattı. 12-15 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenen fuara, 45 ülkeden binin üzerinde firma katıldı.

Duru Bulgur standına yoğun ilgi
Tamamen doğal koşullarda,  özel taş değirmenlerde üretim yapan Duru Bulgur, fuarda Sağlıklı Yaşam ve Dünyanın Lezzetleri standıyla yerini alarak, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Duru Bulgur Şef’inin; bulgurla yaptığı yemeklerin tadına bakmak için kuyruk oluşturan ziyaretçiler, bulgurlu yemeklerin tarifini de istemeyi ihmal etmediler. Ziyaretçiler, doğal ve sağlıklı olmasıyla ön plana çıkan bulgura mutfaklarında daha fazla yer vereceklerini kaydettiler.

ddssadBallı meyveli bulgur salatası kahvaltılarına girdi
Bulgurla yapılan değişik yemekleri hazırlayarak tadım yaptıran Duru Bulgur, ziyaretçilerden tam not aldı. Bulgur ile her şey yapılabilir anlayışını benimseyen Duru Bulgur’un özellikle Ballı Meyveli Bulgur Salatası, Avustralyalılar tarafından kahvaltıda yenilebilecek bir gıda olarak çok beğenildi. Böylece Duru Bulgur, geleneksel kahvaltı kültürü olmayan ve kahvaltıda mısır gevreği yemek alışkanlıkları bulunan Avustralyalıların kahvaltılarına da bulgurlu salatayı da eklemelerini sağlayarak, bir ilki de gerçekleştirmiş oldu.

Her yıl dünyanın dört bir yanından ziyaretçinin akın ettiği, perakende sektörünün önde gelen fuarlarından biri olan Avustralya Melbourne fuarında, katılımcı firmalar yenilikçi ve inovatif ürünlerinin tanıtımını yaptı. Ayrıca canlı gösteriler ve düzenlenen yarışmalar ile ziyaretçilere görkemli fuar ortamı yaşatıldı.

Son Yazılar