Migros, Hayvanları unutmuyor

Migros, sokak, barınak ve orman hayvanlarının sağlıklı beslenmesi için Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile 3 yıldır süren işbirliğine ek olarak, Dostluk Maması uygulamasıyla da sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklere dikkat çekiyor

Topluma ve geleceğe yatırım yapan konularda sorumluluk üstlenerek sistematik çözümler sunan Migros, hayvanların yaşam hakları konusuna yönelik geliştirdiği proje ve kampanyalarla her zaman minik dostlarımıza destek veriyor.

Migros, HAYTAP işbirliğiyle 3 yıldır yürüttüğü proje kapsamında, sokak ve ormanlarda yaşayan hayvanların beslenmesi için düzenli gıda yardımında bulunuyor. Bunun yanı sıra sokak hayvanlarını beslemek isteyen müşterilerine de uygun fiyatlı ve pratik çözümler sunuyor. 100 gramlık paketler halinde satışa sunduğu “Dostluk Maması” ile sokaktaki kedi ve köpeklerinin bir öğünlük mama ihtiyacı karşılanıyor.

migrosDünya Hayvanları Koruma Günü’nü müşterileriyle birlikte kutlayan Migros, tüm evcil hayvan mama ve ürünlerinde yüzde 50 indirim gerçekleştiriyor. “Dostluk Maması” ürünü de kampanya kapsamında yüzde 50 indirimle satışa sunuluyor. Migros, Macrocenter ve Sanal Market’te geçerli olan kampanya 12 Ekim gününe kadar devam edecek.

Kalan tazeler küçük dostlara öğün oluyor

Sokak hayvanlarının beslenmesi için HAYTAP ile işbirliği yapan Migros, bu doğrultuda barınak, sokak ve ormanlarda açlıkla mücadele eden hayvanlara umut oluyor. 2014 yılında 6 pilot mağaza ile başlayıp, 2016 yılında 40 ilde 338 Migros mağazasına yayılan proje kapsamında son kullanım tarihi yaklaştığı için raflardan kaldırılan meyve, sebze, et, şarküteri ve kuru gıda ürünleri, niteliği ve soğuk zinciri bozulmadan muhafaza edilerek aynı gün HAYTAP gönüllülerine teslim ediyor. Haytap gönüllüleri ise, Migros Grubu mağazalarından yetki belgesi ile aldıkları bu ürünleri yine en kısa sürede ayıklama, temizleme ve hazırlama işlemlerine tabi tutarak orman, barınak ve sokakta yaşayan hayvanlarının beslenmesinde kullanıyor.

Son Yazılar