“Minik Kanatlar” Kipa’da uçuşa geçiyor

Gökyüzüne meraklı çocuklar için İzmir’deki Kipa AVM’lerde “Minik Kanatlar” fırtınası esecek. Balçova ve Çiğli Kipa AVM’nin ev sahipliği yapacağı etkinlikte çocuklar Hezarfen olup havadan eski İstanbul’u izleyecek; Vecihi Hürkuş olup kendi uçağını tasarlayacak

1477030014_gorsel_minik_kanatlarAilece vakit geçirmenin en güzel yolunu sunan Kipa AVM’ler bu kez de uçmaya meraklı çocuklar için harika bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Pek çok çocuğun ilk uçuş heyecanını yaşayacağı etkinlikte, minikler Türk Havacılık tarihini, ünlü kahramanları ile birlikte öğrenecekler. Hezarfen Ahmet Çelebi’nin kanat takıp Galata Kulesi’nden Üsküdar’a yaptığı yolculuğa tanıklık edecek olan çocuklar; Vecihi Hürkuş gibi tek motorlu uçakla uçmanın nasıl birşey olduğunu da anlayacaklar.

Etkinlik kapsamında minikler uzman personeller eşliğinde atölye etkinliklerine katılıp, el becerilerini kullanacak. Aktivitenin ardından katılan tüm minikler, Minik Türk Yıldızı unvanını alacak.

Etkinlik, Kipa Balçova AVM’de 21 Ekim-4 Kasım; Çiğli Kipa AVM’de 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında ücretsiz olarak düzenlenecek.

Rezervasyon hakkında: Okul grupları için hafta içi 11.00 ile 17.00 arasında her saat başı bir seans ayrılmıştır. 18.00 ve 19.00 seansları münferit katılımlar içindir. 45 dakika süren her seansa en fazla 20 çocuk katılabilir. Etkinlik 4-12 yaş arası çocuklara uygundur. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak ve okul gruplarının rezervasyonu için 0538 363 2443’ten Ayşegül Ayhan’la iletişime geçilebilir.

 

Son Yazılar