Arçelik Geri Dönüşümü Sanatla Buluşturuyor

arcelik

Arçelik, Contemporary İstanbul’da ses getirecek bir sergi ile yer alıyor. Arçelik’in geri dönüşüm tesislerinden elde edilen malzemeler, Türkiye’nin önde gelen sanatçıları ve tasarımcıları tarafından yapılan tasarımlarla ‘Cycles’ sergisinde ziyaretçilerle buluşuyor.

 

 

Arçelik, çağdaş sanat eserlerinin en iyi örneklerini sanatseverlerle buluşturan Contemporary İstanbul’da ‘Cyles’ sergisi ile yer alıyor, geri dönüşümü sanatla buluşturuyor.

3-6 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda sanatseverlerin beğenisine sunulan ‘Cycles’ sergisinde, Arçelik’in geri dönüşüm tesislerinden elde edilen malzemeler Türkiye’nin önde gelen sanatçıları ve tasarımcıları tarafından fonksiyonel sanat eserleri ve koleksiyon objelerine dönüştürüldü. Susan McMurrain küratörlüğünde düzenlenen ‘Cycles’ sergisinde; Seçkin Pirim, Sema Topaloğlu ve Ela Cindoruk & Nazan Pak, geri dönüştürülmüş materyallere ustalıkla yeni bir ‘hayat’ kazandırıyor. Arçelik, bu sergiye endüstriyel tasarım öğrencilerinin çalışmalarını da dahil ederek, genç tasarımcılara destek veriyor.

İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 6 Kasım 2016 tarihine kadar ziyaretçilerle buluşacak olan serginin açılışı 2 Kasım’da gerçekleşti. Açılışa Arçelik A.Ş. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük, Arçelik A.Ş. Endüstriyel Tasarım Direktörü Serdal Korkut Avcı, sanat galerileri, sanatçılar, sanatseverler ve koleksiyoncular katıldı.

 

Son Yazılar