“Knorr ile Şefin Çeşnisi” Yarışması Finali’nde Şeflerden Lezzet Yarışı

knorr

Profesyonel mutfaklarda çalışan aşçılar ve aşçılık öğrencilerinin katılımına açık olan Knorr ile Şefin Çeşnisi yarışmasının finali 2 Kasım’da Gastronometro’da yapıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından yarışmaya başvuran şefler, Finale kalmak için Knorr Çeşni ailesinden tercih ettikleri çeşni ile hazırladıkları leziz yemekleriwww.sefincesnisi.com adresinde paylaşarak, büyük ödülü kazanmak için yarıştı.

Profesyonel mutfaklarda çalışan aşçılar ve aşçılık öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenen Knorr ile Şefin Çeşnisi yarışmasının finali 2 Kasım 2016 tarihinde, Türkiye’nin lider gastronomi platformu: Gastronometro’da gerçekleşti.

Türkiye’nin dört bir yanından altı hafta boyunca yarışmaya başvuran şefler, Unilever Food Solutions ürünlerinden Knorr Çeşni ailesinden tercih ettikleri çeşni ile hazırladıkları yemekleri www.sefincesnisi.com adresinde paylaşarak, büyük ödül için adını adaylar arasına yazdırdı. Knorr Lezzet Ödülleri yarışmasında beğeni sayılarına göre her haftanın birincisi belirlendi. 6 hafta süren online yarışma süresince her haftanın sonunda en çok oy alan yarışmacıya şef bıçağı hediye edildi.

Knorr Lezzet Ödüllerinin ikinci aşamasında ise www.sefincesnisi.com sayfasına yüklenen tariflerle yarışmaya katılan aşçılar arasından finale kalan isimler, jüri oylamasıyla belirlendi.

Altı haftanın sonunda Knorr ile Şefin Çeşnisi yarışmasında finale giden yolda özgünlük, yaratıcılık, görsellik ve uygulanabilirlik kriterleri dikkate alınarak 234 reçete arasından Çağan Dağıstan, Ecem Altındöken, Özge Gürsoy, Sercan Ergün ve Serhat Kılınç finale davet edildi.

Yarışmacı şefler kapalı bir kutu içinden çıkan sürpriz malzemelerle yemeklerini hazırladılar. Tüm yarışmacılar aynı malzemeleri kullanarak, Knorr Çeşni ile hazırladıkları birbirinden farklı lezzetleri sunmak için yarıştılar.

Knorr ile Şefin Çeşnisi yarışması jüri üyeleri Unilever Food Solutions Mutfak Yöneticisi Yasemin Ataman, Soul Group Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Pasinli, Akademisyen Şef Esat Özata ve Gastronometro Aşçılık ve Eğitmen Şefi Vedat Demir’in birbirinden lezzetli sunumlar karşısında karar vermekte zorlandığı final etabında Sercan Ergün, ipi birinci olarak göğüsledi.

Şampiyon şef Sercan Ergün 10 bin TL değerinde hediye paketi kazanırken, 2. olan şef Özge Gürsoy 7 bin TL değerinde hediye paketi ve 3. olan şef Serhat Kılınç’ a ise 5 bin TL değerinde paketi takdim edildi.

Son Yazılar