Türkiye’nin Lovemarkları 2016 Araştırması’nda En Sevilen Ped Markası Orkid Oldu

Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan P&G markası Orkid en sevilen hijyenik ped seçildi.

orkid

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Türk tüketicisinin en sevdiği markaları belirleyen “Türkiye’nin Lovemark’ları 2016 Araştırması’nın kategori birincileri belli oldu. Bu yıl daha da derinleştirilmiş metodolojisiyle 19 kategoride Türkiye’nin en sevilen markalarının belirlendiği araştırmanın en sevilen hijyenik ped kategorisinin birincisi açık ara bir farkla Orkid oldu.

Kolay kolay vazgeçilemeyen, hayatlardan çıkarılamayan, hatta yokluklarında eksik hissedilen yani aşkla bağlı olunan markaların belirlendiği araştırmada Orkid, 2014 yılının ardından bu yıl da lovemark seçilerek yine en sevilen hijyenik ped olma unvanını kazandı.

Orkid’in lovemark seçilmesinin ardında yatan başarıları açıklayan P&G Markalar Direktörü Taygun Günay, “Türk kadınlarını ilk defa “hijyenik ped” ile tanıştıran Orkid, aynı zamanda bir kategoriye adını verdi ve Türkiye’de bu alanın doğmasını ve markalaşmasını sağladı. Orkid’in görevi sadece teknolojik olarak en ileri ürünleri tüketicilerle buluşturmak değil. Orkid’in aynı zamanda büyük bir sosyal sorumluluğu var, o da tüm kadınların kendilerine güvenen ve güçlü bireyler olmasına yardımcı olmak. 30 yıldır bu alanda birçok çalışmamız oldu. Tüketicilerimizle ayrı bir bağ kurduk; birlikte kadınların hayatlarını değiştirmeye, geliştirmeye çalıştık. Tüketicilerimizin bizi ‘seviyor’ olmalarının en büyük nedenlerinden biri de bu. P&G olarak Orkid ile kadınların hayatının birçok noktasında böylesine bir değer yaratabiliyor olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Biz kadınların hem hassas hem de güçlü olabileceğini ve kuralları baştan yazabileceğine inanıyoruz. Orkid’in ülkemizde önemli bir sosyal sorumluluğu var ve bu misyonla çalışmaktan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Son Yazılar