Doğadan’a Japonya’dan iki altın madalya

dogadan

Doğadan; Her yıl Japonya’da düzenlenen World Green Tea Yarışması’nda “Büyülü Bohça Yeşil Çay Yaseminli” ve “Büyülü Kutu Yeşil Çay Gül Buketi ” ürünleriyle altın madalyayı Türkiye’ye getirdi.

Her yıl Japonya’da düzenlenen ve Çin, Kore, Japonya gibi küresel çay sektörünün öncü ülkelerinden çay firmalarının katıldığı World Green Tea Yarışması’nda, Doğadan iki farklı ürün ile altın madalyayı Türkiye’ye getirdi. Toplamda 88 ürünün katıldığı yarışmada güçlü rakiplerin arasından sıyrılan “Doğadan Büyülü Bohça Yeşil Çay Yaseminli” ve “Büyülü Kutu Yeşil Çay Gül Buketi” ile büyük ödüle layık görüldü.

dogadan_buyulu-kutu-yesil-cay_gul-buketi

Japonya’da her yıl düzenlenen Türkiye’den sadece Doğadan’ın katıldığı World Green Tea Yarışması’nda ürünler; tadı, kalitesi, ürüne yeni talep oluşturulması ve ambalajı olmak üzere 4 ana kategoride değerlendiriliyor. 40 yılı aşkın uzmanlığıyla bitkilerin iyiliğini tüketicilere sunan Doğadan, Büyülü Bohça Yeşil Çay Yaseminli ve Büyülü Kutu Yeşil Çay Gül Buketi, ürünleri ile Japonya’da iki Altın Madalya ile taçlandırılarak, Türkiye çay sektöründe önemli bir başarıya imza attı.

Ödül töreninde konuşan Doğadan İhracat Yöneticisi Gökçe Yıldırım Kağıtçı; “Doğadan olarak; 40 yılı aşkın uzmanlığımızla bitkilerin iyiliğini tüketicilerimize sunduğumuz ürünlerimizin böyle bir ödülle taçlandırılması, çıtamızı her geçen gün biraz daha yukarı taşımamızı sağlıyor. Yeşil çayın anavatanı olarak anılan Çin ve Japonya’daki birçok marka arasından sıyrılarak iki altın madalya kazandık. Bu ödüller hepimiz için gurur kaynağı oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Son Yazılar