Geleceğin yöneticileri, üniversitedeyken “Hayat’ı Keşfediyor”

hayat

Hızlı tüketim ürünleri sektöründe, Türkiye’den doğan ve hızla globalleşen Molfix, Molped, Bingo, Papia, Familia gibi güçlü markaların sahibi Hayat Kimya’nın “Hayat’ı Keşfet” staj programı için başvurular alınmaya başladı. 3. ve 4. Sınıf üniversite öğrencilerini iş dünyasına hazırlamayı ve gençlere deneyim kazandırarak kariyerlerine yön vermeyi amaçlayan “Hayat’ı Keşfet” staj programının başvuruları, 16 Ocak-21 Mart tarihleri arasında, www.hayat.com.tr ve www.kariyer.net adresleri üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Staj programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, mezun olduktan sonra Hayat Kimya’nın “H Generation” yönetici yetiştirme programlarıyla kariyerlerine tam zamanlı olarak başlayabiliyor, şirketin Türkiye ve yurt dışı organizasyonlarında rol alma imkanına sahip oluyorlar.

2016’da, 3.000’e yakın başvuru içerisinden genel yetenek testi, İngilizce sınav ve grup vaka çalışmaları gibi çeşitli süreçleri tamamlayan 30 öğrenci, Haziran-Ağustos ayları arasında, Hayat Kimya’nın proje bazlı staj programında yer aldı. 18 farklı üniversite ve 16 farklı bölümden katılım gösteren öğrenciler Pazarlama, Finans, İhracat, Üretim, Bilgi Teknolojileri, Satış ve İnsan Kaynakları gibi çeşitli fonksiyonlarda staj programında rol aldı. Mezun olduktan sonra 5 kişi ise “H Generation” adı verilen geleceğin yöneticilerini yetiştirme programıyla Hayat Ailesi’ne katıldı.

“Hayat’ı Keşfet” staj programı 2017’de de 30’dan fazla genci bünyesine katmayı hedefliyor.

Son Yazılar