Tropicana İle Memleketin Doğasını Keşfettiler

 

Tropicana__2

Tropicana, tüketicileri memleketin doğasına, şeftalisiyle ünlü Bursa’ya davet etti. Şehirden uzaklaşıp doğaya dönmek ve rahat bir nefes almak isteyenler Vlogger İdil Tatari, Ayşegül Kaplan ve Ezgi Akbaş ile birlikte memleketin temiz havasında vakit geçirdi.

Tropicana, Memleketteyiz kampanyası ile tüketicileri memleketin doğasını keşfetmeye çağırdı. Kampanya kapsamında memleketteyiz.com websitesine gelen başvurular arasından seçilen iki katılımcı ve sosyal medyanın ünlü vloggerları İdil Tatari, Ayşegül Kaplan (@makyajmidedin) ve Ezgi Akbaş (@giyenbayan), şeftalisiyle ünlü Bursa’nın Cumalıkızık, Gölyazı ve Misi köylerinde doğayla iç içe bir deneyim yaşadı.

Gezinin ilk durağı, Uludağ’ın eteklerinde, Cumalıkızık Köyü oldu. Şeftali bahçelerini gezen katılımcılar, ünlü yemek vloggerı İdil Tatari önderliğinde Bursa Şeftalisi ile yapılan reçelle krep yapmayı öğrendi.

Kampanyaya katılanlar gezinin ikinci durağı için Vlogger Ezgi Akbaş (@giyenbayan) ile birlikte Bursa yakınlarında bir köy olan Misi’yi ya da bugünkü adı ile Gümüştepe Mahallesi’ni ziyaret etti. Misi Köyü’nde dikiş ve nakış yapmanın inceliklerini öğrenen katılımcılar sokaklarda geçmişe doğru bir yolculuk yaptı.

Gezinin son durağı tarihi Roma dönemine kadar uzanan Bursa’nın Gölyazı Köyü oldu. Katılımcılar, makyaj Vloggerı Ayşegül Kaplan ile birlikte Bursa Şeftalisi tonlarında makyaj yapmayı öğrendi.

Tropicana’nın bu deneyimleri, meyvelerin toplandığı diğer yörelerde devam edecek.

Son Yazılar