Coca-Cola; FTSE4GOOD Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksine girdi

Burak Başarır

TSE4GOOD Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi, şirketlerin küresel olarak belirlenen çevre, toplum ve yönetişim standartları konusundaki performanslarını değerlendirerek yatırımcıların dikkatine sunuyor.

Coca-Cola İçecek (CCI), Londra Borsası ve Financial Times ortaklığında, bağımsız bir organizasyon olan FTSE tarafından bu yıl ilk kez hayata geçirilen FTSE4GOOD ‘Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi’nde yer aldı. Sorumlu yatırım endeksi olarak tanımlanan ve 20 ülkeyi kapsayan Endeks; çevre, toplum ve yönetişim alanında yüksek performans gösteren şirketleri belirleyerek, yatırımcıların dikkatine sunuyor.

CCI CEO’su Burak Başarır: “CCI olarak; sürdürülebilirlik alanında gösterdiğimiz yüksek performans ile bu endekste yer almaktan dolayı gurur duyuyoruz İçinde yaşadığımız topluma ve paydaşlarımıza değer yaratmak için çevre, toplum ve yönetişim alanlarında uluslararası standartlarda yürüttüğümüz çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.” dedi.

2016 – 2017 döneminde BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne bir kez daha dahil olan CCI, aynı zamanda Birleşmiş Milletler “Küresel İlkeler Sözleşmesi 100 Endeksi” nde listelenen tek Türk şirketi olarak yer aldı.

Son Yazılar