Adese Kârını En Çok Artıran İkinci Şirket Ödülünü Aldı

adese

İttifak Holding’in ulusal perakende markası Adese, Türkiye’nin önde gelen ekonomi yayınlarından Ekonomist Dergisi tarafından her yıl düzenlenen Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırmasında  kârını en çok arttıran 2’inci şirket ödülüne layık görüldü. 

Ekonomist Dergisi tarafından 6 farklı kategori ile ekonomiye katkı yapan Anadolu merkezli şirketlere ödüllerin verildiği Anadolu 500 Ödülleri’nde Adese kârını en çok arttıran ikinci şirket oldu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katılımıyla 17 Şubat Cuma akşamı gerçekleştirilen Anadolu 500 Ödül Töreni’nde Adese’nin ödülünü TEB Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ümit Leblebici Adese Genel Müdürü Murad Yavuz Gök’e takdim etti.

Adese, Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi listesinde 6 basamak birden yükselerek bu yıl 64’üncü sırada yer aldı. Bir önceki yıla göre kârını arttıran Adese, aynı araştırmanın Anadolu’nun en çok kâr arttıran şirketler sıralamasında 2’inci sırada yer alma başarısı göstererek ödüle layık görüldü.

Göreve geldiğinden bu yana birinci önceliklerinin verimlilik olduğunun altını çizen Adese Genel Müdürü Murad Yavuz Gök, Adese’nin köklü geçmişi ve sağlam kurumsal duruşu ile perakendenin en güçlü markalarından birisi olduğunu söyledi. Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırmasında kârını en çok arttıran ikinci şirket olmalarını değerlendiren Gök: “Adese olarak, Fortune 500 ve Capital 500 araştırmalarının ardından Ekonomist’in Anadolu 500 araştırmasında da listeye girerek ödül almak ve verimlilik odaklı çalışmalarımızın neticesini görmek memnuniyet verici. Aldığımız bu ödüller bu yoldaki kararlılığımızı daha da arttırıyor ve motivasyonumuzu yukarı çekiyor. Özellikle Konya’daki alışveriş merkezimiz Kulesite’deki kiralanabilir alan artırımı ve beraberindeki verimlilik odaklı çalışmalarımız neticesinde Adese’nin kârı bir önceki yıla göre artış gösterdi. Bundan sonra da sürdürülebilir stratejiler geliştirerek yolumuza devam edip güçlü kurumsal yapımızı daha da geliştireceğiz” dedi.

 

Son Yazılar