Selva Gıda GulFood Fuarı’nda yerini aldı

selva

Selva Gıda, Dubai’deki GulFood 2017 Fuarı’nda müşterileriyle buluşuyor. 26 Şubat – 02 Mart 2017 tarihleri arasında devam edecek fuarda Selva Gıda, yeni ve fonksiyonel ürünlerini tanıtırken ithalat firmaları ve global perakendeciler ile de bir araya gelmeye devam edecek.

Selva Gıda, fuarda un, irmik, makarna ana grupları başta olmak üzere; yeni nesil fonksiyonel ürünlerini görücüye çıkarırken Napoletana, Basilico ve Arrabbiata çeşitlerinden oluşan makarna soslarını, Ruşeymli, Yulaflı, Tam Buğday ve Sebzeli makarnadan oluşan Akıllı Makarna ürün grubunu ve organik ürünlerini de katılımcıların beğenisine sunuyor. Selva Gıda ayrıca çok yakın bir tarihte ürün ailesine katacağı glutensiz ürünlerin de müjdesini bu fuarda vermeyi planlıyor.

Selva Gıda’nın üretiminin yüzde 50’sini ihraç ettiklerini belirten Selva Gıda Genel Müdürü Özkan Koyuncu, “Lezzet ve kalitemizin özünde öncelikli olarak yüksek kalitede hammadde kullanımı yatıyor. Ürünün seçiminden işlenmesine kadar, doğallığını ve besleyici değerlerini koruması bizim için çok önemli. Bu anlayışımızın doğal sonucu olarak üretimimiz esnasında herhangi bir koruyucu katkı maddesi kullanmıyoruz ve ürünümüzü tüm aşamalarda titizlikle takip ediyoruz. Selva Gıda olarak amacımız insanları ‘Gerçek Gıda’ ile buluşturmak. Bu doğrultuda son dönemde ürün gamımıza yeni eklediğimiz fonksiyonel ürünlerimizle sektörde bir kez daha farklılığımızı ortaya koyduk. Bu ürünlerimize yurtdışında da yoğun ilgi var. Selva Gıda olarak yeni bağlantılarımızla iş hacmini genişletme noktasında emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz. 2007 yılından bu yana ülkemizin markalı makarna ihracat liderliğini kesintisiz sürdüren bir firma olarak yeni ve daha büyük başarılara imza atacağımıza inancımız sonsuz. Hedeflediğimiz bu başarılara ulaşmamızda GulFood gibi fuarları büyük önemi var” dedi.

Son Yazılar