Fora Zeytin’e uluslar arası kalite belgesinde en yüksek not 

fora zeytin

Fora Zeytin, global gıda standardı olarak kabul edilen BRC Food Belgelendirme sistemindeki en üst not olan AA+ seviyesine yükseldi.

Fora Zeytin, 12 yıldır sahip olduğu BRC Food Gıda Güvenliği Sertifikası ile kalitesini en yüksek not olan AA+ seviyesine taşıdı. Fora Zeytin, belgelendirme kuruluşu CSQA tarafından gerçekleştirilen habersiz denetim sonrasında, sertifikasını AA’dan AA+’a yükseltti. Böylece Fora Zeytin, Türkiye’deki zeytin markaları içinde BRC Food Belgesi kapsamında AA+ seviyesine yükselen ilk, dünyada ise ikinc firma oldu.

Türkiye’de zeytin sektöründe bu seviyede belge alan ilk firma olduklarına dikkat çeken Fora Zeytin Genel Müdürü Efe Yazıcı şunları söyledi: “Dünyanın en büyük zeytin işleme tesisine sahip olan bir marka olarak, global anlamda kabul görmüş BRC standartlarına göre, bağımsız ve habersiz denetimlerle, sürekli artan notumuz en üst dereceye, AA+ seviyesine ulaştı. Böylece uluslararası standartlarda, kaliteli, güvenli ve yasalara uyumlu üretim yaptığımızı global boyutta tescillemiş olduk. Toplam 50’ye yakın ülkeye ihracat yapıyoruz. Çok sayıda ülkede Fora Zeytin markası tescil edilmiş durumda. İhracat kanalında tüm kıtalara ulaşarak Türk zeytinini dünyaya açmayı hedefliyoruz. Bu açıdan da gıda güvenliği ve kalite sistemi açısından dünya çapında altın standart olarak kabul edilen BRC Food Belgesine sahip olmamız büyük önem taşıyor.

Son Yazılar