Mondelēz International Türkiye’de üst düzey atama

atama

Mondelēz International Türkiye’de, Sakız ve Şeker Kategori Liderliği görevine Doğuş Kezer atandı.

Hızlı tüketim ürünleri sektöründe 10 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Doğuş Kezer, Mondelēz International Türkiye’de Sakız ve Şeker Kategori Lideri olarak göreve başladı.

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan, ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Yeditepe Üniversitesi MBA alanında yüksek lisans derecelerine sahip olan Doğuş Kezer, kariyerine 2004 yılında Anadolu Grubu’nda Finans Uzmanı olarak başladı. Kezer, 2005-2007 yılları arasında Anadolu Grubu’nda Yönetim Kurulu Başkanı Asistanı olarak görev yaptı.

2007 yılında Coca-Cola İçecek’te Ürün Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Doğuş Kezer, günümüze kadar aynı şirketin pazarlama organizasyonu içerisinde Ürün Müdürü, Grup Ürün Müdürü ve Pazarlama Müdürü olarak önemli sorumluluklar üstlendi.

Doğuş Kezer bu süre zarfında yeni marka ve ürün lansmanları, tüketici promosyonları, fiyatlandırma, paket stratejileri ve shopper marketing alanında önemli projeler yürüttü. Kristal Elma ödülü, Doğrudan Pazarlama ödülü, The Coca-Cola Company Global Marketing Excellence ödülü ve The Coca-Cola Company Worldwide Best in Class Marketing and Commercial Excellence ödülü, Doğuş Kezer’in öne çıkan başarıları arasında yer alıyor.

Son Yazılar