Yerli malı Jelibon Sour Patch Kids ABD’ye ihraç ediliyor

sss

Mondelēz International Türkiye, Jelibon Sour Patch Kids ile Türkiye’de şeker pazarına yeni bir segment kazandırırken önemli bir ihracat başarısına da imza attı. Şirket, Gebze fabrikasında ürettiği Jelibon Sour Patch Kids ürünlerini, anavatanı Amerika’ya ihraç etmeye başladı.

İlk kez 1970’li yıllarda Amerika’da üretilen Jelibon Sour Patch Kids, Türkiye’nin ilk ekşi-tatlı jelli şekeri olarak pazara hızlı bir giriş yaptı. ‘Önce Ekşi, Sonra Tatlı’ mesajıyla tüketiciyle buluşan Jelibon Sour Patch Kids, ilk yılında kendi segmentinde yüzde 5’in üzerinde önemli bir pazar payına ulaştı ve 2016’da jelli şeker kategorisinde en çok satan ürünlerden biri olmayı başardı.

Mondelēz International Türkiye, Jelibon Sour Patch Kids ile Türkiye pazarına farklı bir ürün ve şeker pazarına yeni bir segment kazandırırken önemli bir ihracat başarısına da imza attı. Şirket, Gebze fabrikasında ürettiği Sour Patch Kids ürünlerini, Sour Patch Kids’in ilk kez pazara sunulduğu Amerika’ya ihraç etmeye başladı. Sour Patch Kids’in çok sevilerek tüketildiği ABD’ye, Türkiye’den ihracat geçtiğimiz yıl yaklaşık 10 bin ton olarak gerçekleşti.

Son Yazılar