Lila Kağıt’tan gençlere destek

lila kağıt

Lila Kâğıt, İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi), ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) ve Trakya Üniversitesi’nin düzenlediği kariyer günlerine katılarak, geleceğine yön vermek isteyen mühendis adayları ile buluştu.

Lila Kâğıt yakın zamanda, İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi), ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) ve Trakya Üniversitesi’nde düzenlenen kariyer günlerine katılarak mühendislik fakülteleri bölümlerinden mezun olmuş veya olacak, gençlere sektör hakkında bilgi verdi.

 

Üniversite Kariyer Günlerine İnsan Kaynakları ekibi ile katılan Lila Kâğıt, gençlere sektörel gelişmeler, fırsatlar, ihtiyaç duyulan iş gücü profili ve merak edilen başka birçok konu hakkında bilgilendirmeler yaptı. Öğrenciler, sektörle ve firma ile ilgili detaylı bilgi edinip ilk elden öz geçmişlerini paylaşma fırsatını buldu.

Lila Kâğıt Genel Müdürü Alp Öğücü; “Üniversitelerin kariyer günlerine katılarak hem gençlerimizi profesyonel hayata hazırlamak hem mezun olduklarında iş olanağı sağlayabilmek hem de ihtiyaç duyduğumuz çalışanları sektörümüze kazandırabilmek adına genç adaylarımızın yanında en büyük destekçileri olmayı hedefliyoruz. Ayrıca, üniversitelerde öğrenim gören gençlerimize sektörü ve iş hayatını tanıtarak rehberlik etmeyi de önemsiyoruz çünkü profesyonel hayata atılmadan önce ilgi duydukları sektör veya meslek hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları bilinçli seçimler yapmalarını bu da mutlu çalışanlar olmalarını sağlayacaktır” dedi.

 

Son Yazılar