Eyüp Sabri Tuncer Vegfest’te

EYÜP SABRİ TUNCER

Eyüp Sabri Tuncer, Didim Vegfest’e katılıyor. Eyüp Sabri Tuncer, Türkiye’de veganlığa dair ilk festival olan Didim Vegfest’te vegan sertifikalı 52 ürünüyle yer alacak.

Türkiye’nin ilk vegan sertifikalı kozmetik markası Eyüp Sabri Tuncer, Didim Belediyesi, Türk Vegan Vejetaryenler Derneği (TVD), Turizm Araştırmaları Derneği (TURAD) ve Didim Turizm Altyapı Birliği (DİTAB) organizasyonuyla, 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan Vegfest etkinliğine katılıyor. Eyüp Sabri Tuncer, tarihi Apollon Tapınağı mevkiinde gerçekleştirilecek festivalde vegan sertifikalı 52 ürününü sergileyecek.

Ziyaretçilerini bir festival sokağı ile karşılayacak olan Didim Vegfest’in temelinde doğa sevgisi yatıyor. Türkiye’de veganlığa dair ilk festival olan Didim Vegfest’te eğlence, alışveriş, şeflerin canlı sunumları ve spor etkinliklerinin yanı sıra uzmanların katılacağı panel ve söyleşiler, belgesel gösterimleri olacak. Ayrıca, çocuklar için sağlıklı yaşam, doğa ve hayvan sevgisi üzerine özel bir etkinlik düzenlenecek. Programda, Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye konulacak ‘Küçük Bir Mucize’ adlı çocuk oyunu da yer alacak.

2016 yılı ortasında Türkiye’de de lisansı verilmeye başlayan ‘V-LABEL Vegan Kozmetik Ürün Etiketi’nin ilk sahibi olan Eyüp Sabri Tuncer, şampuan, saç kremi, duş jeli, katı sabun, el ve vücut losyonu ve kremleri olmak üzere toplam 52 üründe uluslararası geçerliliği olan vegan sertifikasına sahip.

Avrupa Vejetaryenler Birliği tarafından verilen bu uluslararası sertifika ile Eyüp Sabri Tuncer ürünlerinde hiçbir hayvansal içerik bulunmadığını ve hayvanlar üzerinde deney yapılmadığını gösteriyor.

Son Yazılar