Lila Kâğıt, yerel zincirlerin geleceğini anlattı

lila kağıt

 Lila Kâğıt, gıda perakende sektörünün en büyük konferans ve fuar organizasyonu olan Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı’nda bu yıl oturum sponsoruydu. Sofia, Maylo, Berrak ve Hops markalı ürünlerini yerel zincirlerle buluşturan Lila Kağıt’ın Genel Müdürü Alp Öğücü, ‘Ekonomide Perakendeciyi Neler Bekliyor’ isimli oturumda konuşmacı olarak yer aldı.

Perakende sektörünün on binlerce paydaşını bir araya getiren Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) Konferansı ve Fuarı, Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından 12-13 Nisan 2017 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğin ikinci gününde düzenlenen ‘Ekonomide Perakendeciyi Neler Bekliyor’ adlı oturumda konuşmacı olarak yer ala Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü konuşmasında: “Perakende sektöründe gerek terör kaynaklı gerek ekonomik anlamda zorlu bir yılı geride bıraktık. Ülkede yaşanan bu gelişmeler iş ilişkilerimizi de olumsuz olarak etkiledi. Çünkü dünyanın neresinde olursa olsun ekonomi eşittir güven. Önümüzdeki dönemde tüm bu sorunları aşarak, arzu ettiğimiz güven ortamına sahip olacağımıza ve iyi ilişkilerle güçlü bir ekonomi ve istikrarı sağlayacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Oturum sonrası etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Öğücü, “Umudumuz elbette ülke olarak sürdürülebilir bir ülke haline gelebilmek. Eğer bunu tüm üretici, sanayici ve tedarikçilerimizle başarabilirsek yalnızca kağıt sektöründe değil, birçok sektörde ciddi ilerleme kaydetme fırsatına sahip olacağız. Diğer yandan bu durum yerel markaların büyümesine, tedarikçilerin, KOBİ’lerin daha aktif bir yol izleyerek kendilerine yeni iş kolları edinmesine ve ekonomik olarak kalkınmaya destek olacaktır. Bugün burada yer alan tüm yerel zincirlerin bu fırsattan istifade etmesini arzu ve umut ediyorum” dedi.

Son Yazılar