Barilla’dan spora ve sporcuya destek

barılla

Çalışmalarını “Sizin için iyi, Gezegen için iyi” stratejisi kapsamında gerçekleştiren, Barilla, tenis dünyasının yaşayan efsanesi olarak tanınan Roger Federer ile uzun vadeli bir anlaşmaya imza attı. Barilla, tüm dünyada makarna ve sos ürünlerinin yeni marka yüzü olarak tenisçi Roger Federer ile anlaştı.

Barilla Grup Başkan Yardımcısı Luca Barilla, bu anlaşma için, “Bu önemli yolculukta Federer ile birlikte yürümeyi hayal ediyorduk. Bugün bu hayalimizin gerçekleşmesinden mutluluk duyuyoruz” dedi. Yapılan anlaşmayla ilgili Luca Barilla şunları kaydetti; “Federer, uzun kariyeri boyunca sergilediği ilkeli davranışları ile tüm dünyadan insanların kalbini fethetmiş, olağan üstü bir insane ve sporcu. Federer; temsil ettiği değerlerle uluslararası anlamda parlayan bir yıldız. Köklü tarihimiz ve iş yapma ilkelerimizi aynı çatı altında buluşturan bu işbirliği sayesinde, benimsediğimiz misyonu çok daha ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Sporun enerji, gayret ve adanmışlık istediğini söyleyen Luca Barilla, “En kaliteli buğdaylar ile üretimini gerçekleştirdiğimiz makarnalarımız sadece sporcular için temel bir besin maddesi olmanın ötesinde, herkes için vazgeçilmez bir karbonhidrat kaynağı. Akdeniz tipi beslenmenin temel unsurlarından birisi olarak, lezzetli olduğu kadar insanların sağlığı ve gezegenin sürdürülebilirliği için en tercih edilir gıda makarna” açıklamasını yaptı.

Spor hayatı boyunca sayısız başarılara imza atan Roger Federer ise Barilla ile gerçekleştirilen işbirliğini şöyle değerlendirdi; “Barilla makarna ve sosları bana tenis kortunda ihtiyaç duyduğum tüm enerjiyi sağlarken, aynı zamanda ailece çok keyif aldığımız sofralar kurmamıza yardımcı oluyor. Bir sporcu olarak makarna uzun yıllardır benim günlük bir diyetimin bir parçası olduğu için böylesi bir işbirliği kurmuş olmamız çok doğal. Yaptığı işte en iyisi olduğuna inandığım Barilla ile yan yana gelmekten dolayı büyük heyecan duyuyorum.”

Son Yazılar