Teksüt, SIAL China’da

teksüt

Teksüt, 17-19 Mayıs 2017 tarihlerinde Çin’in Şanghay şehrinde düzenlenen SIAL China Fuarı’na katılıyor. SIAL China, sadece Çin’in değil, tüm Asya kıtasının en büyük gıda fuarı olarak öne çıkıyor.

Uzak Doğu’da süt ve süt ürünlerine yönelik potansiyel pazarları mercek altına alan Teksüt, bu çerçevede bölgenin ve hatta kıtanın en büyük gıda fuarında 24 metrekarelik standıyla yerini alıyor.

Çin’in en büyük şehri olan Şanghay’da düzenlenen SIAL China Fuarı, yaklaşık 150 bin metrekarelik geniş alana yayılan 13 büyük salonda yapılıyor. Geçen yıl 67 ülkeden 3 bin katılımcının yer aldığı fuarı, binlerce kişi ziyaret ediyor. Gıda sektörünün en büyük ve en önde gelen oyuncularının yer aldığı fuar, katılımcı ve ziyaretçi profili itibarıyla dünya nüfusunun üçte ikisine hitap ediyor.

Öte yandan Çin, kalabalık nüfusu ve gastronomik yeniliklere açık, gelir düzeyi artan orta sınıfıyla Türk gıda sektörü açısından güçlü bir potansiyel olarak değerlendiriliyor.

2017 yılı başında Tayvan’a başlattığı ihracat ile, ürünlerini ulaştırdığı pazarlara coğrafi olarak Uzak Doğu’yu ekleyen Teksüt, Çin’i de ihracat pazarları arasında görmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin yüksek nitelikli üretim yapan güçlü ve deneyimli süt ürünleri endüstrisine sahip olduğunu dile getiren Teksüt A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray, “Teksüt olarak bu fuara ilk kez katılıyoruz. Sahip olduğumuz geniş peynir alternatiflerimizle Çin tüketicisine, Türk süt ürünlerinin kalitesini ve çeşitliliğini tattırmak arzusundayız” açıklamasını yaptı.

Son Yazılar