Barilla, Beyoğlu Gastronomi Festivali’nde İtalyan rüzgârı estirdi

barılla

Beyoğlu Belediyesi tarafından “Beyoğlu Festivalleri” kapsamında ilk kez organize edilen ve 3 gün süren etkinlikte Barilla, Akdeniz mutfağının en gözde lezzetlerini İstanbullularla buluşturdu. Barilla Executive Şef’i Fabio Foltran ve ekibinin şovlarıyla yer aldığı etkinlikte, katılımcılar İtalyan mutfağının lezzetlerini deneyimledi.

Barilla, Beyoğlu Belediyesi tarafından Taksim Meydanı’nda ilki düzenlenen “Beyoğlu Gastronomi Festivali”nde Akdeniz mutfağının en gözde lezzetlerini İstanbulluların beğenisine sundu. Beyoğlu Festivalleri kapsamında, 3 gün boyunca Türk ve dünya mutfağının en seçkin lezzetlerinin sergilendiği organizasyonda Barilla, İtalyan mutfağının tatlarını ziyaretçilerle buluşturdu.

Türkiye’nin yanı sıra yurtdışından da üst düzey temsilcilerin yer aldığı etkinlikte, Barilla Executive Şef’i Fabio Foltran ve ekibi Milano’dan Roma’ya; Floransa’dan Napoli’ye kadar klasik ve bölgesel İtalyan lezzetlerini şovlarıyla şölene dönüştürdü. Kültür ve sanatın yanı sıra lokantaları, tatlıları, çikolataları, kahveleri ile İstanbul’un yemek kültürünün de merkezi konumunda olan Taksim’de gerçekleştirilen etkinlikte Şef Foltran, Barilla’nın makarnaları ile İtalyan mutfağının lezzetlerinden olan Pesto Genovese Soslu Kremalı Trofie ve Cipolla Soslu Zeytinli, Cherry Domatesli Parmesanlı Penne ile lezzetli deneyimler sundu.

Dünyaca ünlü şef ve ekibi ayrıca ziyaretçilerle İtalyan mutfağının sembolleri arasında yer alan makarnayı tam kıvamında pişirmenin ipuçlarını da paylaştı. Beyoğlu Gastronomi Festivali’nin kapanış gününde Barilla Executive Şef’i Fabio Foltran Porcini mantarlı, Trüflü Dana Pastırmalı Academia Barilla Penne tarifi ile sahne aldı.

Son Yazılar