Pınar Süt’ten yeni ürün: Pınar Protein

pınar süt

Pınar Süt; ‘Pınar Protein’i tüketicilerin beğenisine sundu. Protein Süt, Laktozsuz olma özelliği ile, Vanilya Aromalı ve Kakaolu iki farklı seçenekte sunuluyor. 

Pınar; üç yıllık bir pazar araştırması ve buna paralel ürün geliştirme sürecinin sonucunda, doğru beslenmeyi amaçlayan ve hayatında spora yer veren herkesin en çok ihtiyaç duyduğu ‘proteini’, sağlıklı yaşamın en önemli gıdalarından “süt” ile birleştirdi.

“Pınar Protein” süt çeşitlerinin 1 bardağı (250 mL), yetişkin bir bireyin günlük protein ihtiyacının yaklaşık dörtte birini yani yüzde 25’ini karşılıyor.

Pınar’ın yaklaşık 10 milyon TL’lik yatırımla beğeniye sunduğu yepyeni ürünü Proteinli Süt’ü değerlendiren Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu; “Pınar Protein, 3 yıllık özverili bir çalışmanın ürünü. Biz, araştırmalarımızda gördük ki; tüketicilerimiz beslenme konusunda artık daha bilinçli. Dünya’da sağlıklı beslenme trendi ve yeni tat ihtiyaçlarını iyi analiz ederek geliştirdiğimiz Proteinli sütlerimizin; özellikle daha iyi ve sağlıklı bir yaşam isteyen, önceliği bu yönde olan tüketicilerimizin bu alandaki taleplerini karşılayacağını düşünüyoruz. Bu çerçevede Pınar olarak yeni Protein serimiz önümüzdeki dönemde yeni ürün gamları ve çeşitleri ile tüketicimizle buluşmaya devam edecek” dedi.

 

Son Yazılar