Balparmak’a Üstün Lezzet Ödülleri’nden 6 Yıldız

balparmak

Balparmak 6 ürünüyle katıldığı 2017 International Taste&Quality Institute’den (iTQi) 6 altın yıldızla döndü. 

Balparmak’ın 6 ürünü; Balparmak Bingöl Çiçek Balı, Balparmak Kayseri Çiçek Balı, Balparmak Muş Çiçek Balı, Balparmak Yüksekova Çiçek Balı, Balparmak Kestane Balı ve Balparmak Narenciye Balı Avrupa’nın lezzet konusundaki lider ve bağımsız otoritesi International Taste&Quality Institute (iTQi) tarafından Üstün Lezzet Kategorisi’nde toplam 6 Altın Yıldız’la ödüllendirildi.

Dünyaca ünlü ve prestijli şeflerden ve sömeliyelerden oluşan jüri tarafından 6 Altın Yıldız’la ödüllendirilmenin gururunu yaşayan Balparmak Pazarlama Direktörü Burcu Yılmaz: “Geçtiğimiz yıl Balparmak Özel Seçim Çiçek Balı, Balparmak Süzme Çam Balı ile yaşadığımız bu gururu tekrar yaşamanın mutluluğunu duyuyoruz. 36 yıldır tüketicilerimize en doğal, saf ve lezzetli balları sunma hedefiyle çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızın ödüllendirilmesi hedeflerimizi daha da yükseltme konusunda bizi motive ediyor” dedi.

2004 yılında TÜBİTAK ile işbirliği içinde geliştirdikleri ‘‘Balda Yörelere Göre Kalıntı, Hile ve Orijin Tespiti” projesinin detaylarından da bahseden Burcu Yılmaz, “Türkiye’nin 7 farklı bölgesinde yürütülen çalışmalarla yöre ve orijin bilgileri ışığında yöresel balları tüketiciyle buluşturuyoruz. Bilimsel yetkinliklerimizle birlikte Türkiye’nin milli değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi

Balparmak iTQi 2017’de kazandığı 6 Altın Yıldız ödülünü 14 Haziran’da Brüksel’de düzenlenecek ödül töreninde alacak.

 

Son Yazılar