Lila Kağıt’tan 61 Ülkeye İhracat

lilakağıt

Lila Kâğıt, Afganistan ve Arnavutluk’ta ihracat yapmaya başladı. 2 ülke ile birlikte Lila Kağıt’ın ihracat yaptığı ülke sayısı 61’e yükselmiş oldu. 

Son aylarda Bolivya ve Malta pazarlarına giriş yapan şirket, ihracat yaptığı ülkeler arasına son olarak Afganistan ve Arnavutluk’u da ekleyerek 61 ülkeye ulaştı.

Lila Kâğıt Genel Müdürü Alp Öğücü; “Türkiye temizlik kağıtları sektöründe çok genç bir marka olmamıza rağmen kısa zamanda ilk üç kurum arasına girmeyi ve 2014 yılında sektörümüzde ihracat şampiyonu olmayı başardık. Amacımız dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara erişebilmek. Bizi en çok heyecanlandıran konu da tam olarak bu; yeni pazarlarda, yeni müşterilerin geri bildirimlerini almak ve daha inovatif ürünleri birlikte keşfetmek” ifadelerini kullandı.

Öğücü ihracat yaptıkları ülkeler arasında İngiltere, İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Ukrayna, İsrail, Filistin, Irak, Tunus, Fas, KKTC ve Türki Cumhuriyetlerin ilk sıralarda yer aldığını vurgulayarak şöyle konuştu: “İhracat yaptığımız ülkeler arasına Afganistan ve Arnavutluk’u da ekleyerek 61 ülkeye ulaştık. 2017 yılında ihracatımızı %100 artırmayı ve 2023 yılında ise Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer almayı arzu ediyoruz.”

 

 

Son Yazılar