Metro HORECA Günleri

metro

Nisan ayında İstanbul’dan başlayarak 12 Metro mağazasını dolaşan Metro HORECA Günleri, 3 bin müşterinin yanı sıra çok sayıda şefi ağırlayarak farklı şehirlerin birbirinden farklı yemeklerinden oluşan 13.200 ikram sundu.

Metro Toptancı Market’in, ticareti güçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği ‘HORECA Günleri’ üçüncü yılında misafirleri ile buluştu

12 Metro mağazasında düzenlenen etkinlikler boyunca toplam 3 bin müşteriyi ağırlayan Metro HORECA Günleri, gittiği her mağazada o şehrin en başarılı şeflerini de misafir etti. Düzenlenen etkinliklerde şefler uzmanlıklarını konuşturarak hazırladıkları birbirinden lezzetli ikramlarını misafirlere sundular.

Metro HORECA Günleri kapsamında mağaza içerisinde brasserie, otel, balık restoranı, kebap restoranı ve esnaf lokantası konseptlerinde kurulan 5 farklı alanda, şefler ilham veren tarifleri ve tadım aktiviteleri misafirlerden büyük ilgi gördü.

HORECA Günleri’nin uğradığı her durakta farklı şefler yerel lezzetlerin yanı sıra modern teknikleri yerel ürünlerle birleştirdikleri ilham veren sunumlarıyla dikkati çektiler. Finike portakallı baklavadan kinoalı çiğköfteye, patlıcan çorbasından Alipaşa pilavına birbirinden farklı tadımlık menüler misafirlerle buluştu.

HORECA Günleri kapsamında sunulan ürünler arasında Edremit zeytini, Gemlik zeytini, Edirne peyniri, Kars kaşarı, Erzincan tulum peyniri gibi coğrafi işaretli tüm zeytin ve peynir gruplarının yanı sıra misafirlerle ilk defa buluşan ürünler de vardı.

Metro mağazalarında yeni satışa sunulan yabani mantar grubundan kuzu göbeği mantarı ve boletle hazırlanan ikramlar ilk defa misafirlerle buluşurken, Metro’nun özel markası Rioba’nın yeni çay grubu da ilk defa gastronomi severlerin beğenisine sunuldu. Uzakdoğu çayları, olong, beyaz sürgün gibi 20 farklı çay çeşidi müşterilerin büyük ilgisiyle karşılandı.

Kağıthane/İstanbul’da başlayan Metro HORECA Günleri, Samsun, Etlik/ Ankara, Mersin, Alanya/Antalya, Fethiye/Muğla, Bodrum/Muğla, Gaziemir/İzmir, Edremit/Balıkesir, Osmangazi/Bursa, İstanbul Kozyatağı ve Güneşli Metro mağazalarında gerçekleşti

Son Yazılar