CarrefourSA tedarikçileri ile bir araya geldi

carrefoursa

Sabancı Holding ve Carrefour iştiraki CarrefourSA,raflarında yer verdiği gıda dışı ürünlerin ürün güvenliği ve kalite süreçleri konularında tedarikçileriyle bir araya geldi. 

Düzenlenen toplantıya CarrefourSA’dan Gıda Dışı Kategori Direktörü Gökhan Kaplan ile Kalite Güvence Müdürü Nuray İbrahimoğlu’nun yanı sıra İntertek Laboratuvarları Teknik Müdür Yardımcısı Füsün Karaoğlu Özkan ve Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyesive Türk Toksikoloji Derneği başkanı Prof. Dr. Hilmi Orhan katıldı.

Toplantıda ilk konuşan CarrefourSA Gıda Dışı Kategori Direktörü Gökhan Kaplan oldu. CarrefourSA’nın tüketicilerinden aldığı geri bildirimler çerçevesinde market formatlarını ayrıştırarak daha rahat bir alış veriş ortamında bol ve çeşitli ürün sunmak için var gücüyle çalışıldığının altını çizen Gökhan Kaplan; “Bugün için Türkiye’nin 58 şehrinde 630 market ile yılda 185 milyon kişiye ulaşırken kalite ve ürün güvenliğinden ödün vermiyoruz, tedarikçilerimizle tüketicilere nasıl daha iyi ürün sunabiliriz, bunu konuşuyoruz” dedi.

CarrefourSA Kalite Güvence Müdürü Nuray İbrahimoğlu’da konuşmasında gıda dışı ürünlerde kalite ve ürün güvenliğinin önemine dikkat çekerek CarrefourSA’nın sürekli olarak gıdada olduğu gibi gıda dışı ürünlerde, özellikle çocuklara yönelik oyuncak,tekstil ve kırtasiye ürünlerinde analizler gerçekleştirildiği ve halk sağlığını azami derecede önemsediğini dile getirdi.

İntertek Laboratuvarları Teknik Müdür Yardımcısı Füsun Karaoğlu Özkan ise oyuncak, tekstil ve kırtasiye ürünlerinde yeni çıkan mevzuat gereklilikleri ve AB mevzuatları hakkında bilgi vererek ilgili tüm ürün gruplarında mevcut olabilecek kimyasal maddeler, kullanım amaçları, sağlığa etkileri, limit değerleri ve analizleri konusunda tedarikçileri detaylı olarak bilgilendirdi.

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyesi ve Türk Toksikoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Hilmi Orhan, toplantıda toksikoloji, toksik maddelerin vücuda giriş yolları, etkileri ve bu alanda yapılan çalışmalarla birlikte elde edilen veriler yardımıyla sağlık risk değerlendirmesinin ilkeleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Son Yazılar