Teksüt, İSO 500’de 404’üncü sırada

teksüt

Teksüt, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşları sıralamasında 40 basamak birden yükselerek, 404’üncü sırada yer aldı.

İstanbul Sanayi Odası İSO 500 sıralamasında geçen yıl 444’üncü sırada bulunan Teksüt, 2016 sıralamasında 404’üncü sıraya yerleşti. Listede 40 basamak birden yükselen Teksüt, 2016 yılında üretimden satışlarda bir önceki yıla göre yüzde 15 büyüme elde etti.

“Çok ve titiz çalışıyoruz, kaliteden taviz vermiyoruz” diyen Teksüt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık, “2016 bizim için hareketli bir yıl oldu. İstikrarlı çalışma sergileyerek kapasitemizi ve müşteri sayımızı arttırdık, bulunurluğumuzu geliştirdik ve müşteri memnuniyetine odaklandık. Geldiğimiz noktada, yaptıklarımızın doğru olduğunu görüyoruz. Tüm bunlar bizi 40 basamak yukarıya taşıdı” açıklamasını yaptı.

Cevdet Arınık, “Kaydettiğimiz gelişmeden çok mutluyum. Teksüt olarak büyüme yolculuğumuza devam edeceğiz. Ancak şunu da eklemek isterim: Türkiye’de dünya ile rekabet eden çok gelişmiş ve iyi, yüksek standartlarda üretim yapan süt ve süt ürünleri sanayimiz var. Ama ülkemizde süt tüketimi arzulanan boyutta değil, kişi başı 26 litre düzeyinde. Oysa Avrupa’da ortalama 90 litreyi buluyor. Bu nedenle, sağlıklı bir toplum için yaş farklı gözetmeden herkesi mutlaka süt içmeye çağırıyorum” diye konuştu.

 

 

 

Son Yazılar