Lila Kâğıt çalışanlarına sunduğu eğitimler ile fark yaratıyor

Lila kağıt

Lila Kağıt, düzenlediği kişisel ve mesleki eğitimlerle çalışanlarının teknik beceri ve bilgi düzeylerini en üst seviyeye taşımak ve  sektörün önde gelen isimlerini kendi bünyesinde yetiştirmeyi hedefliyor.

Kişisel Gelişim ve Zorunlu eğitimlerini yıllık, Dış ve iç teknik eğitimlerini aylık olarak planlayan Lila Kâğıt, 2014 yılında kurduğu Mavi Yıldızlar adlı Mavi Yaka akademisinden yaklaşık 60 kişiyi mezun ederken, 40 kişilik yeni grubun mezuniyet hazırlıklarına da başladı. Bunun yanı sıra 2015 yılında kurduğu Satış Akademisinin bu yıl ilk mezunlarını vermeyi hedefliyor. 2016 yılının sonunda PWC ile iş ortaklığı yaparak kurduğu Mali İşler Akademisi ile eğitim çalışmalarına devam eden şirket, bu yıl da Pazarlama Akademisini hayata geçirmeyi planlıyor.

Lila Kâğıt Genel Müdürü Alp Öğücü; “Eğitime olan yatırımın en büyük yatırım olduğunun ve kazan-kazan ilişkisindeki ilk madde olduğunun bilincindeyiz. Entelektüel sermaye kurum olarak sahip olduğumuz en büyük sermayedir. Bu yüzden her yıl giderek artan eğitim bütçemiz ve bu bütçeyi %100 kullanma hedefimiz var” ifadelerini kullandı.

Öğücü ayrıca, “Lila Kâğıt olarak Eğitim ve Gelişim takip ettiğimiz önemli konulardan biri. İnsan Kaynakları ekibimiz içeriden büyüme hedeflerimize hizmet etmenin en önemli kaynaklarını her yıl titizlikle takip ediyor. Çünkü şirket büyüme hedeflerinin gerçekleşmesi ancak entelektüel sermayemizin de büyümesi ile mümkün bu yüzden eğitimlerimizi daha yaygın hale getirebilmek için iç eğitmenlerimizi yetiştirme kararı aldık. 2016 yılında, 56 çalışanımızın katıldığı “Eğitimcinin Eğitimi” eğitimlerini gerçekleştirdik yaklaşık %50’sini iç eğitmen olarak geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Son Yazılar