Uludağ İçecek’ten marka genişletme adımı

uludağ

Uludağ İçecek’in logosu, ilk kez içecek kategorisi dışında bir üründe yer alıyor. Uludağ Premium marka genişletilmesi ile sunulan maden suyu bazlı Uludağ Premium Cilt Bakım Spreyleri, markanın 100 yılı aşkın tarihine de bir ilk olarak geçiyor. İnovasyon hakkında açıklamalarda bulunan CEO Mete Öz, Uludağ’ın zengin mineralli maden suyunun daha fazla insanın hayatına esenlik katması için inovasyon odaklı çalıştıklarını belirtiyor.

Uludağ İçecek, Uludağ Premium markasını 2009 yılında maden suyu ile lanse etmiş ve 2015 yılında doğal kaynak suyunu da Uludağ Premium portföyüne eklemişti. Uludağ Premium Cilt Bakım Sprey serisinin lansmanını gerçekleştiren Uludağ İçecek, yüz yılı aşan tarihinde ilk kez içecek dışında bir ürün ile tüketicilerinin karşısına çıkıyor. Lansman, Uludağ Premium markası altında bir marka genişlemesine de işaret ediyor. Sade ve E Vitaminli yüz spreyleri ile Güneş Koruyuculu spreyden oluşan ürün serisi, 14 Haziran’da Four Seasons Hotel at the Bosphorus’ta düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı. Uludağ İçecek CEO’su Mete Öz ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Murat Zengin’in katıldığı toplantıda yeni serinin marka elçisi, moda ve güzellik dünyasındaki başarılarıyla tanınan top model Tülin Şahin ve Dermatolog Yasemin Amato da yer aldı.

Uludağ İçecek CEO’su Mete Öz, cilt bakım spreylerinin Uludağ İçecek’in inovasyon odaklı bakış açısını göstermesi açısından önemli bir adım olduğunu belirtti. Uludağ’ın zengin mineralli maden suyunun faydalarının anlaşılması ve daha fazla insanın hayatına esenlik katması için çalışmaya devam ettiklerini de ekledi. İşin inovasyon tarafında tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerini doğru okuyanların kazandığı bir dönemden geçildiğini ifade eden Öz, “Uludağ olarak son dönemde inovasyona yaptığımız yatırım miktarı 140 milyon TL. Yenilikçi ürünlerimizle sektörümüzde öncü bir duruşumuz var. Bugüne kadar çıkardığımız ürünlerden yola devam edemeyen hiç olmadı, tam tersine başarı grafiklerimiz her zaman yükseldi. Arkasında büyük bir Ar-Ge süreci yatan Uludağ Premium Cilt Bakım Sprey serisinde de benzer bir grafiği göreceğimize inanıyoruz.”

Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Uludağ İçecek Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Murat Zengin, maden suyunun özellikle kadınlar tarafından cilt bakımı için tek başına ya da farklı içeriklerle harmanlanarak kullanımının tarihin çok eski dönemlerine kadar uzandığını belirtti. Günümüzün cilt bakım ritüellerinde de maden suyunun önemli bir yeri olduğunu, hatta bazı tüketicilerin ürünlerini bu nedenle de aldıklarını ifade eden Zengin, “Binlerce yıllık bu ilhamı zengin mineralli maden suyumuzla, etkili formüllerle ve kullanım kolaylığı ile buluşturarak yeni bir seriye imza attık” dedi. Zengin, seriyi oluşturan üç farklı ürünü geliştirirken günümüz tüketicisinin doğallık, sağlık ve esenlik konusundaki farkındalığı ile akılcı, yalın, pratik ve yaşamını kolaylaştıran ürünlerden yana olan tercihlerini göz önüne aldıklarını da belirtti.

Uludağ Premium Cilt Bakım Sprey serisi; kişisel bakım ve kozmetik marketler, eczaneler, yazlık mekânlardaki geleneksel kanallar ve plajlar, spor salonları, online alışveriş siteleri, benzin istasyonları, otellerin alışveriş noktaları ve duty free’lerde tüketicilerle buluşacak. Ayrıca seri için moda ve güzellik dünyasındaki başarılarıyla tanınan top model Tülin Şahin’in de marka elçisi olarak yer aldığı bir pazarlama kampanyası hayata geçirilecek.

 

Son Yazılar