DİMES, meyve suyunda küresel oyuncu

dimes2

DİMES, 2016 yılında 30 Milyon TL düzeyinde gerçekleşen ihracatını, 2017 yılında 40 milyon TL düzeyine çekmeyi hedefliyor. DİMES’in ihracat gerçekleştirdiği yüze yakın ülke arasında İngiltere, Almanya ve Hong Kong başı çekiyor.

 DİMES Grup CEO’su Ozan Diren, katma değerli ihracatla tarım ekonomisine katkı yapmanın öncelikleri arasında yer aldığını belirterek şöyle konuştu: “Hayata Baş Bak felsefemiz, işimizle ilgili tüm tercihlerimizi ve kararlarımızı doğrudan etkilemektedir. Mucizesine inandığımız meyvelerin yurt içinde ve ihracat pazarlarımızda her an her yerde tüketilebilir olabilmesini sağlayan ürünlerimizle kazandığımız ticari başarıyı, tarım sektörüne ve ülkemize sağladığımız katma değerle ölçüyoruz. Türkiye’de yerli portakallardan yüzde 100 ve sıkma meyve suyu üreten ilk firmayız. Bunun için Aydın üretim tesisimizde özel bir üretim hattı kurduk.”

 

Kanada’dan Kamboçya’ya farklı coğrafyalarda, farklı önceliklere sahip tüketicilere hitap ettiklerini dile getiren Diren: “Sağlıklı yaşam bilinci tüm dünyada yükseliyor. Bu doğrultuda, dünyanın dört bir yanında farklı damak tatlarına tüketicilerin katkısız ürünlere gösterdiği ilgi artıyor. Örneğin katkısız sıkma meyve suyu bugün ABD ve Kanada pazarında yükselen bir trend. Daldaki meyveye en yakın meyve suyu olan DİMES Moments Sıkma ürünlerimizle Kuzey Amerika’da büyük başarılara imza atıyoruz. Avrupa’da ise, şeker kullanımına hassasiyet ve bu yöndeki regülasyonlar, katkısız ürünlerimizin öne çıkmasına yardımcı oluyor. Sıkma ürünler, İngiltere’de de giderek büyüyor. Fidandan ürüne kaliteyi güvence altına alan dikey entegre üretim sistemimiz ve katkısız yüzde 100 meyve suyu ürünlerimizle, dünya sathında ihracat pazarlarında rekabet avantajı kazanıyoruz. Böylece ülkemizin tarım ürünlerini katma değere dönüştürüyoruz.” dedi.

Son Yazılar